OM System OM-1: RECENZE

Našli jste zajímavý odkaz na testy fotoaparátu nebo příslušenství. Tak sem s ním

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od Vnosek » 24 úno 2022, 07:29

OM System OM-1: RECENZE
Ty ukázkové fotky na závěr nevypadají špatně :)
https://www.fotolab.cz/blog/om-system-o ... a-legenda/

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od hilda4sea » 24 úno 2022, 10:59

Jestli AI v procesoru bude umět skládat pixelshift a focus stacking během focení nestatických objektů z ruky, jak ohlašují, tak to bude dost zajímavý foťák pro nejrůznější využití od nočních fotek až po krajinky. Reálná stabilizace má údajně dovolit expozici 3 sek při ohnisku 25 mm (50 mm FF) a součinosti IBIS+optická stabilzace objetivu.

Cena 56.000 bude, či nebude akceptována? Podobný záměr má i Fuji s modelem X-H2 (skládaný senzor a umělá inteligence) s očekávanou cenou 60 až 70 tisíc. Bude to akceptováno zákazníky, nebo si raději koupí cenově přístupný crop formát, nebo stejně drahý FF?
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od lennyl » 24 úno 2022, 13:23

no hlavny rozdiel je v cene. OM-1 ma ambiciu sa zaradit s AF vedla Nikon Z9 a Sony A1, ktore su ale 2.5x az 3.3x drahsie.

samozrejme treba realne zhodnotit potrebu rozlisenia OM-1 20mpx vs Z9 45mpx vs A1 50mpx (bez skladania fotiek) a nutnost hlbky ostrosti na sirsich ohniskach s FF snimacom a lepsie ISO.
najnovsi m4/3 ponukne slusnu kvalitu ISO, podla informacii TOP AF system a pre niekoho je rozhodujuci 2x crop na fotenie na dialku.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od isaacasimov » 24 úno 2022, 20:52

Dovolím si přidat 2 odkazy z posledních e-mailů, které mi jako registrovanému zákazníkovi posílají z Olympus shopu. Za sebe jsem rád, že tradiční značka (i když pod jiným jménem pokračuje) :) . Na zhodnocení technických parametrů nejsem však úplně erudovaný, pouze tedy mohu potvrdit svou dlouhodobou spokojenost se značkou jako amatérský fotograf. Pohled na cenu je vždy silně individuální, ale poněvadž používám digitální fotoaparáty letos přesně 20 let, tak si dovedu vzpomenout i na ceny tehdejší. Stabilizaci hodnotím i u starších modelů jako výbornou. Pěkný večer všem :? .

https://shop.olympus.eu/cs_CZ/new/om-1? ... 1#overview

https://omds.idloom.events/om-system-da ... MSYSTEMday

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 801
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od likelayk » 26 úno 2022, 20:47

Udělám takový maly skoro coming out :D

Před trochu více než dvěma lety jsem se rozhodl zakoupit FF Sony. V Megapixelu měli akci, tak jsem tam nasměroval své kroky. V Ostravě. Bylo tam dost lidí, čekání jsem si krátil prohlížením aparátů. Vzal jsem do ruky EM1X a kdyby to mělo aspoň APSC snímač, tak se na to Sony vykašlu. Tak mně ten první dotek oslovil. Stejně jako před lety, když jsem chytil Pentax K-x a věděl od prvního okamžiku, že to je ono.
Přitom vůbec nejsem příznivcem přídavných gripů a už vůbec ne těch, které se nedají odendat.
A dodnes toho Olympusa v ruce cítím.
Koupil jsem Sony (chtěl jsem FF snímač, ne "prdítko" :mrgreen: ), ale ten pocit z držení toho těla je takový jaksi nijaký. Výstup z mého Soňáka je výborný, fotí se mi s ním docela dobře, ale v porovnání s kdysi Pentaxy(k-x a K30) ten pocit z držení je takový jaksi měně uspokojující či radostný. A ve slabších chvilkách si někdy říkám, jestli jenom přece..... :?: :D

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od Vnosek » 26 úno 2022, 22:39

:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OM System OM-1: RECENZE

Příspěvek od xmeda » 11 dub 2023, 14:59

OM-1 je zajimava masina, ale pro beznejsiho uzivatele je blizsi OM-5 resp OMD EM-5III. Chvili jsem si s tim hral a kdybych nemel Pentaxi veci a dnes resil novy fotak, tak to bude vazny kandidat.

V minulem roce jsem si navic M4/3 EPLko poridil na sluzebky kvuli velikosti a hmotnosti, tak me ten system pomalu nakazil. A i ten stary EPL-6 lowendek kolikrat prekvapi co zvladne.
Podobne jako se jim povedl Stylus1s kompakt s 28-300/2.8 objektivem, ktery ac dnes uz 8 let stary taky leccos predvede :) Treba spolehlive rozeznat oci na cloveku, desne rychle ostrit na malinke body a z mobilu jde ovladat tak, jak se tehdy Ricohu jeste ani nezdalo. A to jeho prvni iterace Stylus1 bez kosmetickych modifikaci Ska je z 2013(!).



Jinak kousek zpet zminovany Fuji XH-2 ted stoji temer to same (52k), co Pentax K3III (43-52k podle aktualni "akce"), ale ma 40Mpix BSI CMOS snimac, 15fps full res, o par generaci jinde AF, video je jiny svet, jde na to nasadit pres redukce temer cokoliv, ma lepsi stabilizaci, je utesneny, EVFko to ma super, LCD je vyklopne, ergonomie ovladani podobna K5/K3 vcetne stavoveho displeje nahore, hmotnost mensi, zivotnost baterky taky neni mala.. a fakt nevim, cim chce jeste Ricoh zkouset lakat hi-end zakazniky. Na predrazeny fotak s parametry ala 2016 to uz moc nepujde. Tim spis, jestli se to bude v nabidce jeste par let povalovat, nez treba bude nejaky K3mIV.

Odpovědět

Zpět na „Testy - odkazy“