Korelle

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jimm.ik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2018, 18:21

Korelle

Příspěvek od Jimm.ik » 16 črc 2018, 18:35

Ahoj všem,
píši vám s dotazem. Dostal jsem po dědovi tenhle fotoaparát. Myslím, že se mi ho podařilo identifikovat jako Korelle K. Co se nedaří je nalézt typ s tímto objektivem. Na fotoaparátu je pár závad, které asi nebrání používání, ale rád bych je nechal opravit a absolutně nemám tušení kde by se tomu věnovali. Na analog jsem nikdy nefotil tak ani nevím, zda je funkční.
Nemá někdo tušení, zda se to vůbec vyplatí? Jaké z toho lezou fotografie? Má takový foťák jinou než nostalgickou hodnotu?
Děkuji.
odkaz na foto: https://uloz.to/!FQ37mRdP7Fd4/korelle-jpg

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Korelle

Příspěvek od hilda4sea » 16 črc 2018, 21:36

Na fotce je Korelle na kinofilm se snímky v "půleném" formátu 18x24. Na rozdíl od "dospělých" verzí stejné značky na svitkový film je tento model osazen objektivem Schneider. Svitkové modely měly Zeiss Tessar.
Nezbyde ti nic jiného než zkusit, zda jde závěrka a navíjení filmu. Podívej se, zda chodí clona. Objektiv bude s největší pravděpodobností uvnitř plesnivý. Pak můžeš koupit kinofilm a zkusit fotit. Expozimetr ti nahradí bezplatná Appka do mobilu. Nepoužívej samospoušť. U tak starého modelu by se asi hned zasekla.

Pokračovatelem půleného formátu byl foťák Penti WEB Welta Dresden.


Minulý týden jsem oživoval Voightländer Bessa (první verze) a bylo to bezva dobrodružství. :D Až na plíseň uvnitř objektivu se nakonec rozchodil.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Odpovědět

Zpět na „Kde a za kolik“