Outdoorový fotoaparát

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vildaboy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 13 lis 2013, 21:49

Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od vildaboy » 04 pro 2015, 19:24

Ahoj
Rád bych zdejší matadory poprosil o radu. Kamarád, horal,feratista, sem tam lezec, mě poprosil
o radu ohledně koupě fotoaparátu právě na takové akce. Rád by nějaký stroj do 8000Kč. Já sám jsem
si před lety právě pro tyto příležitosti pořídil K30, ale jemu chci doporučit něco menšího, o focení se nijak
moc nezajímá, spíš občas cvakne nějakou tu pěknou inverzi nebo panorama. Máte někdo nějaký nápad,
co by mu mohlo splnit jeho představu?

Díky
Jura
Pentax K30; Pentax 15/4 ltd, Pentax 50/1,8 , Pentax 35/2,8 macro, Tamron 28-75/2,8 , Helios 58/2

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
cibo
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od cibo » 04 pro 2015, 19:53

Mne ucarovali male vykonne aparaty Panasonic GM1, Canon eos M, Sony rx100, Pentax Q7.
Sam vlastnim eos m s objektivom ef-m 22 f2 a som s nim maximalne spokojny.
Len mi chyba priamo vo fotaku vyvolanie rawu ako to ma pentax a rezim panorama.
Priatelka ma zase sony rx100 a tam je pekny jpeg, stabilizacia pri videu uzasna a aj cele video vyzera super.
Ale ak chce malu zrkadlovku tak urcite najviac doporucujem moj K-R ktory aktualne predavam:-D vid. bazar.
Pentax K-r
Pentax A 50mm F1,7

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od isaacasimov » 04 pro 2015, 20:34

Pokud chce aparát používat příležitostně a nevěnovat se focení vážněji, tak bych ho asi směřoval do kategorie kompaktů. V kategorii outdoorových aparátů je jich celá řada :

http://www.megapixel.cz/digitalni-kompa ... %5D=odolny

Mě osobně by vadilo, že nemají hledáček, ale do cenového limitu se vejdou.

Já bych se vzhledem k popsaným aktivitám přiklonil k trošku dražším modelům, které sice úplně nesplňují parametry všech možných odolností, ale jsou výkonově dál(a navíc mohou kamaráda přiklonit k ativnějšímu focení):

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-g16
http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p7800
http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-tz70

Měl jsem(a vlastně pořád mám) Canona G11 a fotil jsem s ním několik hodin při -20 st.

Kdyby mu nevadila kategorie a velikost ultrazoomů, tak bych se přikláněl k tomuto Panasonicovi(měl jsem jich několik předchozích typů a dost mi posloužily).

http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-fz200

Do kapsy v bundě a k popsaným aktivitám a vzhledem k cenovému limitu, bych se osobně přiklonil k :
http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-tz70

V bazarových kouscích nemám žádnou zkušenost a raději bych ji ani v tomto případě nevyužíval, taktéž bych nedoporučil žádný systém s výměnnými obj.

Přeji Ti šťastnou ruku při výběru.

Uživatelský avatar
vildaboy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 13 lis 2013, 21:49

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od vildaboy » 04 pro 2015, 20:46

Díky moc chlapi...
Pentax K30; Pentax 15/4 ltd, Pentax 50/1,8 , Pentax 35/2,8 macro, Tamron 28-75/2,8 , Helios 58/2

Uživatelský avatar
vildaboy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 13 lis 2013, 21:49

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od vildaboy » 04 pro 2015, 21:48

Brouzdal jsem po netu a objevil tenhle kousek....
Má někdo zkušenost....

Olympus TOUGH TG-3
http://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras ... index.html

Díky

Jura
Pentax K30; Pentax 15/4 ltd, Pentax 50/1,8 , Pentax 35/2,8 macro, Tamron 28-75/2,8 , Helios 58/2

Uživatelský avatar
Twin
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 511
Registrován: 21 úno 2013, 21:45
Bydliště: Praha

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od Twin » 04 pro 2015, 22:15

Měl jsem starší verze. Vydrží toho opravdu hodně.
790sw několik let se držela ale pak praskl plast nad objektivem a asi mi do něj nateklo. Ale vydržel toho dost.
Teď mám 8000 - Tough.
Ovládání je příjemné
Kdybych kupoval kompakt, tak jedině vodotěsný. Nosím ho všude kde se bojím o zrcadlovku. Výhoda je, že se o něj nemusím starat. Na vodě ho vozím jentak v kapsičce u vesty, takže je každou chvíli pod vodou a vpohodě to zvládá.
Když je dobré světlo tak dělá hezké fotky. Jakmile je ale šero, tak už to nezvádá - vysoký šum. Video taky nic moc.
Ale tohle je o hodně novější generace, tak na tom možná bude líp.
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od inutihar » 05 pro 2015, 00:14

Měl jsem TG-2 dva roky, teď mám TG-3. Kupoval jsem si to hlavně kvůli potápění a dalším aktivitám okolo vody, ale měl jsem ho i na horách. Z kategorie outdoorových kompaktů jsou TG asi nejlepší, ale pořád je to takové "jednooký mezi slepými".

Klíčová výhoda řady TG je, že mají relativně slušný světelný objektiv (od f2.0, ostatní začínají někde nad f3.x) a možnost přes adaptér přidat předsádku na široké/rybí oko záběry nebo tele předsádku, případně jakýkoliv filtr.

Co se týká kvality fotek - je to kompakt. Fotky pro běžné užití docela ok, na monitor nebo tisk 10x15 do rodinného alba, ale celkem logicky se to nedá srovnat s čímkoliv, co má větší čip. TG-2 dělal na fotkách podivný "kovový" nádech a od isa400 byly obrázky fakt rozpatlané. TG-3 má za dobrého světla detaily lepší (dokud nezačneme zkoumat 1:1), nemá ten divný metalický efekt a má lepší i vyšší iso. Ve tmě nebo s bleskem samozřejmě nepoužitelné nebo jen pro některé typy fotek.

Režim priority clony je taková sranda, protože v reálu umí asi tři hodnoty (2, 2.8 a 8), ale lepší než nic u konkurence. Dost jsem si vyhrál s režimem supermakro/mikroskop, v rámci možností to zvládne hodně. Docela se mi líbí wi-fi připojení s možností ovládání přes mobil. Dost jsem to používal i pro video (v přímém porovnání kvality videa s gopro 3, co jsem dělal na dovolené, se mi zdá olympus lepší, ale gopro má zase větší úhel záběru a výhodu velikosti). Jen se nesmí se zoomovat, protože pak se ozývají divné cvakavé zvuky.
TG-2 měl šíleně přesaturovaný oled display, TG-3 má klasické lcd (ale s menším rozlišením), takže i fotek se hned při prohlížení neleknu. Na druhou stranu TG-2 měl 12 Mpx, TG-3 má 16 Mpx, ale nevidím v tom úplně přínos.

Problémy:
u TG-3 mi vadí ovládání zoomu a tlačítka celkově, TG-2 to měl lepší
cvakavý zvuk ve videu při zoomování
u TG-1 a TG-2 se mlžil objektiv, u TG-2 se mi dokonce zevnitř mlžilo krycí sklo zadního displaye (až tak, že jsem to vyreklamoval), u TG-3 jsem na tento problém zatím nenarazil, takže Olympus asi něco opravil

Co mi vadí nejvíc je, že to neumí fotit do raw (pro focení pod vodou by to byla dost výhoda) - to ale neumí žádná konkurence a olympus to jako super novinku přidal až do letošního TG-4 (i když by to určitě šlo ve firmware povolit i pro starší modely)

Co se týká výstupu, toto je neupravený jpeg z foťáku:
Obrázek

Pokud by někoho zajímalo, proč jsem si nekoupil outdoorový pentax, tak proto, že v době, kdy jsem kupoval TG-2, tak pentaxí WG, které jako jediné mají úplně stejné objektivy, jako Olympus, ještě nebyla na trhu. Plus neumí adaptér na filtry. Ale zase vypadají jako něco od Batmana :-)

p.s.: kdyby se někomu zdálo, že ty připomínky už někde viděl, tak proto, že jsem podobné věci napsal i do recenze na heureku

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Outdoorový fotoaparát

Příspěvek od lennyl » 05 pro 2015, 00:33

tie outdoor fotaky maju najvacsiu vyhodu, ze sa clovek nemusi bat ho mat na krku, ze sa s nim niekde tukne o skalu, alebo ked sa chce potapat. inak vsetky maju 1/2,7" snimace, zloba najsamvacsia. tie prve Olympusy to patlali statocne, ja som na WG Pentaxe znizil kontrast aj doostrenie a fotka v JPGu za nieco stala...kto je zvyknuty na zrkadlovku, tak skripe zubami.

kamos to chce na hory, ak sa nebude potapat, pozrel by som sa aj na kompakty s 1/1,7" snimacom, kedy aj laik vidi aky taky rozdiel v kvalite fotky, pozeral som na eBay.com na dake silicon covery, ale moc sa ich nerobi, predstavoval by som si to dat napr. na Canon S95, alebo daky maly m4/3 Panasonic. pripadne najmensi Canon 100D a setak, na ten sa ten gumovy obal vyraba. ale to bude asi aj nad rozpocet.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Kde a za kolik“