Galéria → na zamyslenie ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od portvis » 30 led 2019, 10:28

Mám taký súkromný pocit že kvalita fotografii v Galerii ide posledné týždne hlboko dole vodou, objavujú sa tam fotografie ktoré patria nanajvýš do súkromného albumu a nie na fotografickú stránku (česť výnimkám).
Asi by bolo na mieste zamyslieť sa nad tým či pridávaná fotografia naozaj reprezentuje kvalitu a človek sa ňou chce "chváliť" ako svojou najlepšou prácou.... niekedy tu mám pocit ako na FB stránkach kde ľudia pridávajú fotky krížim krážom každú blbosť čo vyfotia.... vrchol je ked niekto je schopný komentovať čokoľvek čo sa u objaví kladne .. takéto komentáre niekomu nepomôžu a neposunú ho ďalej ...ak to teda nie je cielené...


Ja osobne som prispievať prestal, ako aj viac ľudí čo pravidelne prispievali, ako som si všimol.. dokonca som premýšľal o zmazaní všetkých mojich fotografii..
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Alf » 30 led 2019, 11:27

Nevím, ale co jsi tím chtěl vyřešit. Tím, že přestaneš přispívat nebo že smažeš své fotky jak to pomůže kvalitě galerie?
Jsou tu lidi s talentem, jsou tu lidi bez talentu, kteří, ale znají základy kompozice a jsou tu nováčci, nebo fotografové, co nefotí tak často. Je to prostě skupina lidí, která má společný koníček. Jako bys chtěl na srazu veteránů zakázat vystavovat auta těch co nemají luxusní auta Merecedes nebo Porsche

Ale stejně nevim jak jsi chtěl tu kvalitu galerie zlepšit tím, že přestaneš přispívat. To je mi záhadou
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od portvis » 30 led 2019, 11:47

To že som prestal prispievat je len dosledok toho že nevidím zmysel prispevat do gerie ktora mi nič nedá a ľudia sú schopny oceniť a gratulovať za každu odfotenú somarinu.. a druhá vec už nemám pentax...

Skôr je to na zamyslenie nech sa ľudia radšej dobre pozrú a rozmyslia si čo sem zavesia..
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od fakt » 30 led 2019, 12:20

Pokud někdo začíná s focením, tak po čase chce zkusit veřejně prezentovat svoji práci.
Začátečník nezná reakce okolí a pokud mu vezmeme sebevědomí okamžitou kritikou, může s přispíváním přestat.
Na hokeji a ve fotbale se u dětí snažíme, aby hráli všichni pokud možno stejnou dobu. Porostou pak všichni a při porovnání jejich progresu se nůžky tolik nerozevřou.
Nazývat tvorbu ostatních somarinou zde už bylo a znělo to vždy dost povýšeně.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od richard_strouhal » 30 led 2019, 12:48

@portvis: Moc tě nechápu - píšeš "...nevidím zmysel prispevat do galerie ktora mi nič nedá", ale zjevně ti stojí za to si ji prohlížet :-) Nicméně na internetu jsou miliony fotogalerií, tak si prostě najdi tu, která tě osloví. Já dávám fotky sem a na fb skupinu"Fotíme makro", ostatní galerie nesleduju a stačí mi to...., na víc stejně nemám čas :-)
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Jindras » 30 led 2019, 13:29

Portvis- nevím,co má za smysl přestat dávat fotky. Ano,jsou tu skvělé,pak dobré,normální i horší. A co? Každý si přece vybere to svoje. Já,když vidím super fotku,tak si říkám--to je paráda,jak to fotil? Chtěl bych to zkusit taky tak. -- A o tom přece Galerie je,nejsou přece žádná kritéria,ani mantinely,co se smí a nesmí do galerie vkládat. Ty máš většinu fotek fakt parádních,ale jsou tam i horší - pro mne- .Záleží na každém,jak to vidí. Pro někoho je jedna fotka super,pro druhého odpad. Myslím,že se to nedá paušalizovat. Jen můj názor.
Já třeba vůbec nejsem krajinář. Nic mi to neříká,nedává. Mám rád "živé fotky",ale neznamená to,že se mi nelíbí. Na zadek si vždy sednu z fotek Kordoze,i jiných. je to paráda,ale nemám na to,nevidím to venku.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od MaraM » 30 led 2019, 13:41

Částečně bych taky s portvisem souhlasil, trochu víc kritiky a sebekritiky by galerii neškodilo. Ale jak píše cport, záleží to na uživatelích, pokud nebudeš přispívat, nebudeš psát pravdivé komentáře , tak je s tím obtížné něco dělat.

Možná by stálo za to dát větší důraz na hodnocení a zobrazovat sekci "nejlépe hodnocené", nebo se zamyslet nad nějakým sofistikovanějším hodnocením (např. hodnotit několik kategorií - kompozice, tech. kvalita, originalita, celkový dojem...). Ale nic z toho není samospásné.

Mám, bohužel, pocit, že postupnou degradací trpí snad všechny galerie. Většinou nejspíš chybí aktivita kritických komentářů, které by autora někam posouvaly, tím se vytratí chuť ke vkládání takových fotek a sklouzává to do šedi a pár pochvalných, a většinou nicneříkajících, komentářů.

Já se snažím nedávat do galerie úplně aktuální fotky a nechat si od nich odstup. Bohužel se pak málokdy donutím je projít a vybrat ty nejlepší pro galerii. Takže ve výsledku moc nepřispívám. Mám takové předsevzetí to zlepšit, ale jak už to u předsevzetí bývá... :-)

Zlepšíme to? Každý alespoň jednu fotku týdně a jeden neodfláknutý komentář denně? :-D
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Alf » 30 led 2019, 15:37

Řeknu to takhle, kdo chce konstruktivní kritiku v galerii může si o to požádat v popisku fotky
Kdo nechce přispívat do galerie proto, že tam přispívají i méně zkušení fotografové nemusí
Já ale nikomu nebudu bránit dávat sem snímky, nebudu nikoho limitovat nad tím co má dělat nebudu nikoho nutit komentovat fotografie. Tohle je komunita lidí, které baví stejná věc a to, že jsou někteří lepší nebo horší mi nevadí. Jsou tu úžasní lidé, kteří možná nedosahují dle tvého měřítka vyšších kvalit, ale mají kvality jinde, jsou přátelští, obětaví, slušní a já s nimi budu jednat vždy s úctou, kterou si zaslouží. Nebudu je vyhánět z galerie ani dnes, ani zítra ani za deset let.
Tady vždy platilo heslo nejdřív Friends a potom Pentax, čili přeloženo fotografování je až na druhém místě.
Nikon, Canon, Sony, Olympus, začátečník, pokročilý, profík či amatér, každý může přispívat do naší galerie jediný limit jsou stále dvě fotografie za den.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od portvis » 30 led 2019, 15:40

To že si pozriem galeriu je myslím prirodzene kedže som sem prispieval a chodil som na toto forum pravidelne, ale poslednú dobu sme zavítam minimálne/ raz za čas, jeden z dôvodov je padajúca kvalita pridávaných fotiek,,,
ja som vždy vyjadril svoj názor keď som mal pocit že to má vôbec význam a človek si z toho niečo zoberie, ale skôr som sa stretol s ignoráciou prípadne konfliktom... A napísať pod radu komentárov "ake to je užasné, aké to máš krásne, a pod." že to je obyčajný cvak ktorý spraví 8 ľudí z 10 lepším smartfónom väčšinou ľudia nepríjmu pozitívne....

A nevidím fér komentovať fotky v galérii keď tam sám nebudem prispievať...

tu sa ale nebavíme o mojich fotkách, ja si nedostatok každej mojej fotky uvedomujem, a som radšej ked dostenam negatívny komentár ako pozitívny ,,, pretože chválenie ma nikam neposunie ....

Treba sa aj zamysliet nad tým koľko percent tých kvalitnejších fotiek ešte uverejňujú ľudia s PX fotoaparátom...
a koľko prispievateľov odišlo..

maZec: zmysel a určenie tejto skupiny chápem ale s takýmto prístupom sa nikdy nič nezlepší a bude ďalej len pokračovať upadanie tejto skupiny,,,
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Alf » 30 led 2019, 15:48

Jaké upadání skupiny. My jsme tu měli jeden obrovský talent to byl Cikorski ten na co sáhl to byla bomba a od té doby jsme tady nikoho tak talentovaného neměli. Jistě někteří mají talent, ale na to abychom vyhráli nějakou světovou soutěž to nikdy nebude.
Já prostě mám rád lidi co tu jsou. To, že nejsou elitní fotografové mi nevadí, protože ani já nejsem. Prostě si kladeš příliš divné podmínky.
Nedáváš fotky a tak nekomentuješ a přitom je to to samé na co si stežuješ tedy nedostatek fotografií a nedostatek kritických komentářů. Nabádáš nás tím, co sám odmítáš dělat.

Prostě začni u sebe. Dávej pěkné fotografie a komentuj, někdo se jistě přidá.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Jindras » 30 led 2019, 16:15

Mazec-naprostý souhlas. Mě focení baví a bavit bude. Nehodlám dosáhnout na profesionální úroveň. Když bude výstava -Moderního umění- tak tam ani nepáchnu. Kdežto když bude výstava Surrealismu,tak tam se cpát budu. Podle jakých měřítek,kritérií bys dovolil dávat fotky do galerie? Technickou dokonalost? Smysl? Obsah? Jen portréty? Krajinu? Dříve jsem občas nakoukl na Fóra Nikonu a Canonu. Děs. Hrubé urážky,vulgarita,ztrapňování,.... ale jsou tam i tací,kteří mají focení jen koníčka,jako já. Nic víc. Co si asi myslí? Rádoby "profíků" je všude habaděj,jenže se s nimi za chvíli nikdo nebaví. Tady je skvělé,jací lidé tu jsou. Poradí,pomohou,doporučí,.......Přesně,jak řekl Mazec.

Pro mě je špička třeba tohle !!!!

https://www.reflex.cz/galerie/fotogaler ... ar?foto=10

Jenže,komu z vás se to líbí? Určitě ne těm,kteří máte rádi nainscenované fotky ala Jan Saudek. Asi jsem divnej,vím,že je to pro některé bůh,ale mě se to prostě nelíbí. Portvis-mohli by se dát sem do Galerie,ty z Ruska? Líbí se ti?
Naposledy upravil(a) Jindras dne 30 led 2019, 17:15, celkem upraveno 1 x.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Alf » 30 led 2019, 16:21

JJ každej máme jinej pohled. Třeba podle mě je tohle vůbec ta nejlepší fotka v galerii jakou tam máme

gallery/displayimage.php?pid=22712

Je tam příběh, je tam akce a zajímaví lidé. Ta fotka má všechno uplně všechno. Je nádherná, ale třeba když jsem jí vystavil na Facebooku tak takový úspěch neměla.

Ta hodnota je jen v očích pozorovatele.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od fakt » 30 led 2019, 16:25

portvis píše:
30 led 2019, 15:40
... ale poslednú dobu sme zavítam minimálne/ raz za čas, jeden z dôvodov je padajúca kvalita pridávaných fotiek,,,
... ja som vždy vyjadril svoj názor keď som mal pocit že to má vôbec význam a človek si z toho niečo zoberie, ale skôr som sa stretol s ignoráciou prípadne konfliktom...
... A napísať pod radu komentárov "ake to je užasné, aké to máš krásne, a pod." že to je obyčajný cvak ktorý spraví 8 ľudí z 10 lepším smartfónom väčšinou ľudia nepríjmu pozitívne....
... Treba sa aj zamysliet nad tým koľko percent tých kvalitnejších fotiek ešte uverejňujú ľudia s PX fotoaparátom a koľko prispievateľov odišlo..
... ale s takýmto prístupom sa nikdy nič nezlepší a bude ďalej len pokračovať upadanie tejto skupiny,,,
Omlouvám se, že tvůj text takto vypichuji, ale pro mne je to jeden velký konflikt.

Pokus silně moderovat galerii učinil před časem Megapixel. Výsledek je ten, že stejnou měrou přispívají zdatní i méně zdatní fotografové stejně, jako tomu bylo před zavedením nových pravidel.
Focení je pro mnoho lidí radost a možnost pochlubit se, bych nebral ani nám, slabším fotografům.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od portvis » 30 led 2019, 16:51

cport: riešeine je len v ľudoch aby sa nesnažili fotky len chváliť ale riešili podstatu fora, je to predsa o fotografii ! ak to ma byt len partia ludi co maju rovnaku znacku fotaku straca too tu význam.. to si môžte založiť skupinu na Fb a hrať sa tam ...

druhe riešenie by bolo možno v tom zmysle že na "titulke" stranky by sa nezobrazovali nove pridané fotky ako prvé ale tie ktoré majú najlepšie hodnotenie ( za deň/dva/tyžden) .. ale ak bude každy všetko hodnotit pozitivne len preto že niekto začina alebo niekto tu je dlho a podobne to nemá význam....

Jindras : ty si jeden z ľudí čo hádžu pozitívne komentáre ku každej fotke, akejkoľvek, človek čo nie je schopný v krajine alebo portrete odretušovať vetvičku, ošumieť oblohu, dá sem hlboko podexponovanú fotku alebo rozstrenu a robí to opakovane máš ho za čo chváliť ? ... preboha toto je fotoportal... a z niektorých fotiek je vidiet ze to človek odflákol a povedal si "však čo sa budem tráptiť ved to ide len na pentaxfreinds tam ma aj tak pochvália" ...

Osobne poznám par ľudí čo mali pentax, už nemajú a keď som sa ich pýtal prečo sem neprispievajú ich odpoveď bola rovnaká,, "načo veď tam ťa pochvália za každú blbosť" ..
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Galéria → na zamyslenie ...

Příspěvek od Jindras » 30 led 2019, 17:03

Nemáš pravdu,že komentuju pozitivně všechno. Komentuju jen ty fotky,které se mi líbí. Které ne,nechávám bez komentáře. Když se mi něco líbí,tak to pochválím. Když ne-mlčím. Ale asi je to špatně,nebo? Nejsem v takové pozici,svejma fotkama, nejsem tak dobrý,abych mohl někoho kritizovat. Příklad- je to nový-Toulavej 54. dal sem pár fotek. Pro mě prázdné nic. Kýč - Karlův most a zámek- barák. A co? Nebudu mu to psát,že se mi to nelíbí. Ale jemu ano,líbí !! Tak co? Kdo jsem,abych mohl kritizovat ? To je jako jsem už psal,moderní umění a surrealismus.
Naposledy upravil(a) Jindras dne 30 led 2019, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Odpovědět

Zpět na „Nápady pro vylepšení stránek“