Anketa k nové galerii

Moderátor: Moderátoři

Jak chcete, aby vypadala galerie na stránkách pentaxfriends.eu?

A - ponechání čtvercových náhledů
5
12%
B1 - změna na starou verzi
1
2%
B2 – změna na upravenou starou verzi (s estetičtějším formátováním)
31
72%
C - je mi to uplne jedno
6
14%

Celkem hlasů: 43

Jan67
Moderátor
Moderátor

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2014, 12:15

ale to je pak to same jako A, ne? :-)
je vubec overeny, jestli je B2 proveditelna?
Jan67

Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

GhostDW
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od GhostDW » 21 bře 2014, 14:00

To C má spíš princip - jsem aktivní člen, zajímám se o dění a princip galerie je mi fuk. Tím pádem vypane hledání mrtvých duší v poměrech vůči počtu členů a ukáže se, kdo vnímá dění na stránkách.
K5 IIs; Tamron 17-50/2,8; Pentax 50-135/2,8; DA35/2,4; DA50/1,8; Metz 58-AF1

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matak77 » 22 bře 2014, 11:35

Takhle nějak by mohla vypadat verze B2. Můžete to porovnat s aktuálním stavem v galerii a udělat si objektivní názor. Hlasů je ale pořád žalostně málo, lidi hlasujte!! :)

http://matak77.webzdarma.cz/test.html
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Jan67
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Jan67 » 22 bře 2014, 15:38

Mataku, oceňuji Tvojí angažovanost, zvlášť jako zastánce tzv. céčkařů, kterým je vzhled galerie fuk.
Tvůj náhled na možnou podobu varianty B2 ale není přesný.

Dovol mi znovu zacitovat Zbyňu:
mohlo by se dát zpracovat něco na způsob zobrazování v lightroomu – každá fotografie by měla vlastní čtverec který by vyplnila pomocí nejdelší strany (fotka na výšku by měla volný prostor nalevo a napravo, fotka na šířku nahoře a dole,
- čtverce by vyplňovaly prostor beze zbytku – teda samozřejmě může být nastaven minimální okraj kolem delší strany, ať se fotky nedotýkají);
- název fotky, popř. komentáře by mohly být právě pod tímto čtvercem a tím pádem by fotky neměly vypadat rozházeně

Tvá varianta má dva rozdíly:
1) náhledy nejsou vycentrovány v pomyslném čtverci . Je to patrné nejlépe v Tvé nejnižší řadě, kde je jeden čtverec ale ostatní obdélníky jsou rozházené a mimo osu toho čtverce
2) popisky nejsou pod tímto pomyslným čtvercem, tudiž nejsou vyrovnány ve stejné úrovni.

Zkombinoval jsem část řádku ze Zbyňovy stránky a doplnil popisky z naší galerie (autorům se tímto omlouvám), čistě jen pro představu.
Varianta B2.jpg
Varianta B2.jpg (70.87 KiB) Zobrazeno 1162 x
Ještě pár poznámek k tomu hlasování.
1) není zaručeno, že cokoliv se odhlasuje, se také stane. Veškeré úpravy tohoto druhu má v ruce Mazec.
2) nejde asi o vítězství jedné či druhé strany, ale hlavně o diskusi nad tím, jak by mohla galerie vypadat co možná nejlépe, zvlášť, pokud je to technicky možné.

Takže já osobně nejsem ani velkým zastáncem původní galerie a myslím, že nové návrhy dicedeho a zbyni jsou optimální a hlavně mnohem lepší než současný stav. Samotnému se mi líbí design 500px ale tam jsou ty čtverce podstatně větší a také patrně umožňují manuální nastavení výřezu. Schválně jsem se na 500px znovu díval a ani jedna fotka neztrácí svoji myšlenku, fokus či jak to nazvat. Zatímco když se občas podívám na současné náhledy, tak to mnohdy nepřitahuje pozornost. Co také nepovažuju za estetický, když v náhledu zbyde jen kousek rámečku.
Ta diskuse o B2 může dál pokračovat a hlavně by měl Mazec říct, jestli je vůbec ochoten něco měnit.
Jan67

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matak77 » 22 bře 2014, 16:57

Ja si myslim, že neni potřeba abys nás dokolečka obšťastňoval svým pohledem na moje názory. Domnívám se, že většina uživatelů tohoto fóra je dospělá a dokáže si udělat vlastní.

Pokud se chceš bavit k věci, tak jsem to zarovnal dle připomínek a přidal slabou čáru na spodek čtverce, aby bylo zřetelné kam až zasahuje, ale aby neoddělovala náhled od popisku.

http://matak77.webzdarma.cz/test.html

- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

karves
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od karves » 22 bře 2014, 18:18

matak77: tvá verze se mi líbí. Jinak jsem hlasoval pro B2...
Pentax K-70; Pentax 17-70/4 ; Pentax DA50/1,8; Sigma 30/1,4 Art; Sigma 70-300/4-5,6; Metz 50 AF-1

sperk
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvek od sperk » 22 bře 2014, 20:12

Určitě bych zachoval poměr stran fotografií, ať už s rámečkem nebo bez. Pokud člověk prohlíží galerii, tak první vodítko je jak fotografie vypadá po kompoziční stránce.

robogogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od robogogo » 22 bře 2014, 20:32

sperk: nemáš celkom pravdu ohladom kompo...,kompo môže byť i svojské,individuálne,pekné svojou výnimočnosťou,ale na druhej strane vidieť to hneď z náhľadu nemusí byť zlé :wink:
K 30, Tamron 17-50/2,8 Pentax 55-300/4,5-5,8 Pentax 100/2,8 WR Pentax F 50/1,7 Tokina AF 70-210/4,5

kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kluzo » 25 bře 2014, 07:37

Hlasoval jsem sice taky pro B2, protože si myslím, že fotky vypadají lépe tak, jak je autor zamýšlel, ale bojoval jsem vnitřně s názory:
1. Tolik fotek se sem zas tak nepřidává, aby ti, kteří si je chtěli prohlédnout tak nemohli udělat i po třeba týdnu.
2. Fotka vynikne až při větším zobrazení. Tzn., že i když mi fotka připadá v malém náhledu nezajímavá, může být při větším zobrazení zajímavá. Tedy přeskakování fotek je diskriminační :-)
3. Pokud náhled není úplný, nutí mne to kliknout na tu fotku, abych viděl vše, jak to autor myslel, a tedy otevřít fotku ve větším rozlišení.
4. Čtvercové náhledy jsou z hlediska estetiky webové stránky hezčí :-) (otázka osobního vkusu)
5. I když se změní náhledy na původní formát, nikomu to nebrání stejně projíždět všechny fotky, tedy i ty, které mají nezajímavý náhled.
6. Ti, co většinou přispívají do galerie si přejí původní formáty. Tudíž galerie je především pro ně a nebylo by fér, kdyby to měl ovlivnit hlas někoho, kdo nepřispívá. I když i ten si může prohlédnout galerii.
7. Formát náhledu je pro mne důležitý tak z 50%, takže jsem bojoval s odpovědí "je mi to úplně jedno". Kdyby tam bylo jen "Je mi to jedno" asi bych tak hlasoval :-)

kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kluzo » 25 bře 2014, 07:43

Argumentovat kompozicí u pidi náhledů mi připadá zcestné, když si uvědomíte, že např. i hloubka ostrosti je kompoziční záměr a na pidi náhledu je "vše ostré", ať už je čtvercový, nebo původní formát. Určitě jsou fotky, kde to napoví, ale není jich 100%

zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbyna » 01 dub 2014, 09:31

Máme tady 1. dubna a tím pádem bych ukončil hlasování (pokud jste se nezúčastnili ale chtěli zúčastnit, tak už to raději napište přímo do vlákna).

V anketě od 21. března hlasovalo 41 lidí s následujícími výsledky:
A - ponechání čtvercových náhledů: 5 lidí / 12 %
B1 - změna na starou verzi: 0 / 0 %
B2 - změna na upravenou starou verzi (s estetičtějším formátováním): 30 / 73 %
C - je mi to uplne jedno: 6 / 15 %

mazec měl tedy správný předpoklad, že by si galerie zasloužila změnu (viz 0 hlasů pro původní verzi), ale většína hlasujících (i když "pouhých" 30 lidí z celého fóra) by upřednostnila změnu při zachování původních náhledů, jen by je graficky "urovnala"

tímto bych poprosil cporta, aby se poptal u mazce, jestli má chuť pro změnu na odhlasovanou variantu, případně co pro to můžeme udělat mi ostatní...

PS (kdyby někomu přišel počet hlasující nízký): 41 lidí zúčastněných ankety se sice může zdát malé číslo (zejména vzhledem k množství registrovaných pentaxfriends), ale myslím že to +- odpovídá pravidelným přisvěvatelům do samotné galerie, o kterou právě šlo...

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvek od cport » 01 dub 2014, 10:58

Predam.
cport.cz

Me fotky na PFS.

Pentax KP + 8/3,5 + 12-24/4 + 21/3,2 + 40/2,8 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matak77 » 01 dub 2014, 16:44

Popravdě jsem čekal alespoň stovku hlasujících, takhle bych se tím ani nezaobíral..

- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

k.e.n
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od k.e.n » 01 dub 2014, 17:13

Pokud jsou zde na webu čtyři desítky aktivních uživatelů, tak přesně pro tyto čtyři desítky lidí má smysl úpravu provést.
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matak77 » 01 dub 2014, 17:36

Tak většinou se nějaký tuty referenda a hlasování berou v potaz, když se jich zúčastní alespoň 1/4 (25%) možných hlasujících. Takže i ta moje stovka je hodně hluboko pod nějakým rozumným limitem.

- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Odpovědět

Zpět na „Nápady pro vylepšení stránek“