Galerie v novém

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
donPedro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Galerie v novém

Příspěvek od donPedro » 13 led 2011, 18:37

Dovoluji si otevříti toto téma samostatně, neb si to IMHO zaslouží, tak tedy:

Jak jsem již dříve napsal je naše Galerie jakousi svého druhu výkladní skříní (nebo alespoň já ji takto chápu), neb již v samotném názvu máme že jsme spolek jedinců fotografující technikou made in Pentax (a dovolím si tvrdit že i ve valné většině této značce fandící).

Nevím jak vám ostatním, mně struktura staré galeri vyhovovala, a to hlavně proto že dávala spíše důraz na tvorbu jednotlivých členů, a témata byla jaksi upozaděna. Aneb to, že si každý člen mohl zřídit svou vlastní podgalerii pod svým nickem a v ní podpodgalerie vpodstatě jakékoliv, podle toho co fotí a jak si to chce on sám osobně rozškatulkovat, jsem bral jako velké plus. A tato možnost nám i v nové galerii zůstane zachována (Hosana !).

A teď k tomu přidáme ona Témata. Ty se, jak si možná někteří pamatujete, diskutovali zde:
a zde:
a i já jsem byl v té diskusi také "namočen". Stále si myslím že méně je někdy více, tedy že těch 12 témat je tak akorát. Aneb když z tématu Lidé vydělíme do samostatných témat Akt, Děti, Portrét, tak co nám tam pak vlastně zbude? To samé Architektura vs. Města-obce. Architektura se přece z valné většiny vyskytuje právě tam. Tedy jde mi o to abychom neměli zbytečně moc témat s méně fotografiemi, a něco pak museli hledat tam i onde. Čili abych to nějak uzavřel - tématické galerie ano, ovšem jako podmnožinu galerií uživatelských, přidělování fotek do témat systémem klíčových slov mně připadalo uživatelsky přívětivé. Umístění jednotlivých témat po straně se mi jeví jakožto optimální.

A jak bych asi tak viděl Hlavní stránku Galerie:
V horní části jednoduchá navigace pro vstupy na samostatné stránky níže uvdených třetin a na nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocené (pro přihlášené členy by se pochopitelně zobrazili ešče nabídky pro správu a vkládání fotek)
Pod ní pak samostaný řádek pro vstup do galerie členů (tam by pak bylo dobré míti členy seřazeny dle abecedy, jde-li to)
Hlavní část stránky navrhuji rozdělit na nestejně velké třetiny, a to následovně odshora:
1. třetina - Nejnovější obrázky - ty, myslím, zajímají každého nejdříve - 4x4 fotky, pod fotkou jen její název, počet zobrazení a datum vložení, tedy bez doprovodného textu (přece jen je pole pro jeho vložení dosti veliké, a když ho někdo využije celé pak to zbytečně zabere místo na titulní stránce galerie)
2. třetina - Nejnovější komentáře - hned druhá sféra zájmu - 2x4 fotky, pod fotkou opět to co v 1. + 2, max. 3 řádky komentáře
3. třetina - Téma měsíce - snad by toto zvyditelnění pomohlo větší účasti - 2x4 fotky, pod fotkou opět to co v 1.
Náhodné obrázky navrhuji tam nedávat vůbec (neb smysl jejich mi jaksi uniká) případně dole jen 1x4 fotky, jen s názvy a počtem zobrazení.
No a po straně tedy ty Témata.
Víc bych na Hlavní stránku Galerie nedával - mějmě prosím na vědomí že takto ji vidí jakýkoliv návštěvník přicházející odkukoliv z Webu a že méně (v rozumné míře) je lépe nežli (někdy až moc) více.

Dávám tedy výše uvedené jakožto téma k diskusi a doufám že to co jsem navymýšlel je technicky proveditelné. A chápu že toho máte vy Administrátoři fčíl hodně, ale však nehoří … ;-)

P.S. jest otázkou zda-li nepočkat s hromadným vkládáním fotografií do Galerie než si tato abych tak řek "sedne". Tož tak.
K10D, DA 18-55, DA 50-200, Velbon Sherpa 600

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
cocik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Galerie v novém

Příspěvek od cocik » 14 led 2011, 21:39

dobrý nápad, pár takových mám z předchozí galerie - hledat je pak v galerirích je občas zdlouhavé :idea:
Sony A7R III
Zeiss Batis T* 18 f/2.8, FA 31mm F1.8 AL Lim., FE 55 f/1.8 ZA Sonnar T*, Zeiss Batis T* 135 f/2.8, a řada další techniky

Uživatelský avatar
donPedro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od donPedro » 15 led 2011, 09:16

S nepitváním se v názvech témat galerie naprosto souhlasím, však proto jsem dal ty odkazy na předešlou diskusi, abych předešel jejímu opakování ...

Bohužel nám paralelnost galerií tématických a uživatelských přinesla první (a doufejme že jediné) nechtěné ovoce, a tou je duplicita. Takže si dovolím poprosit:

Přátelé, fotografie prosím vkládeje buďto do galerií svých uživatelských nebo společných tématických - tam i tam současně se to jeví býti kontatraproduktivní.

Vím, může se to, obzvláště pro nováčky, jeviti poněkud komplikované, ale děkuji za snahu a pochopení. Tož tak. ;-)
K10D, DA 18-55, DA 50-200, Velbon Sherpa 600

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od Alf » 15 led 2011, 10:13

Co takhle jen tématická galerie
stejně každej tu svou galerii už někde má.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Galerie v novém

Příspěvek od peppe » 15 led 2011, 10:51

cport píše:no mas pravdu ... i kvuli duplicitam by mozna stalo za to mit ty Tematicke galerie moderovane. Uzivatele by si fotky ukladali jen k sobe a nebyl by v tom zmatek
Uz som asi neni v obraze, ale nemalo to byt tak, ze sa vkladali fotky len do vlastnej galerie a do tematickej galerie sa zobrazovali automaticky, na zaklade klucoveho slova, zhodneho s nazvom danej skupiny v tematickej galerii?
Islo len o zobrazenie (asi riesene nejakym skriptom) nie duplicitu.
Best of je zaujimava myslienka...ale aby to vyberal moderator mi pride trapne.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
machy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od machy » 15 led 2011, 11:06

Osobní galerie bych určitě nerušil. Naopak se mi líbí nápad s tématickou galerií jako best of. Možná by moh každý při vkládání do svojí galerie dávat k fotce i informaci do jakého tématu patří. V tématických galeriích by se pak fotky zobrazovali seřazené podle hodnocení ostatních.

Pentax KP, K-7
CZJ 75/1.5, CZJ 58/2, SMC PENTAX-DFA MACRO 1:2.8 100mm WR, HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited, SMC PENTAX-DA 1:2.8 35mm Macro Limited, SMC PENTAX 1:1.2 50mm
Berlebach Report 8023

Uživatelský avatar
donPedro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od donPedro » 15 led 2011, 11:08

maZec píše:Co takhle jen tématická galerie
stejně každej tu svou galerii už někde má.
Je to sice tak trochu revoluční změna (viz to co jsem zmiňoval výše) ale souhlas. Rozhodně lepší nežli dvě galerie (rozuměj tematické a uživatelské) vedle sebe v jedné - je hezké že máme možnost volby, dochází tak ale k, abych tak řekl, rozmělování ukládaných fotografií (což může a taky vede k oné duplicitě). Tedy řešením by bylo míti galerii jednu kde ta druhá bude podmožinou. A je defacto jedno zda-li to bude galerie užvatelská, kde si podle klíčových slov (jde-li to ovšem v té nové galerii naprogramovat) mohu témata zobrazit, anebo galerie tématická kde si budu moci najít fotky jednoho uživatele (což už funguje, jestli se nemýlím). Je tedy IMHO buťo za A) na adminech aby učinili ono rozhodnutí či za B) jsme to rozhodli všichni demokraticky v anketě. A je jedno bude-li to cestou A) či B) a bude-li hlavní ta či ona galerie, je dle mého užitečné překonati ten současný, tak trochen neučesaný, stav. Díky za pochopení. Tož tak. ;-)
K10D, DA 18-55, DA 50-200, Velbon Sherpa 600

Uživatelský avatar
Antonín Hladík
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mělník

Re: Galerie v novém

Příspěvek od Antonín Hladík » 15 led 2011, 11:17

cport píše:no mas pravdu ... i kvuli duplicitam by mozna stalo za to mit ty Tematicke galerie moderovane. Uzivatele by si fotky ukladali jen k sobe a nebyl by v tom zmatek
Rád bych si ukládal fotky jen k sobě, ale nějak jsem nepochopil jak to udělat. Nabídne mi to jen téma měsíce a tématické galerie a nápověda je tam v nějakém cizím jazyce.

Uživatelský avatar
donPedro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od donPedro » 15 led 2011, 11:18

P.S. No a jestli bych mohl poprosti, tak by se mohlo přidat ešče jedo speciálí tématické album, a to Srazy PFS Děkuji.
K10D, DA 18-55, DA 50-200, Velbon Sherpa 600

Uživatelský avatar
machy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od machy » 15 led 2011, 12:00

Antonín Hladík píše: Rád bych si ukládal fotky jen k sobě, ale nějak jsem nepochopil jak to udělat. Nabídne mi to jen téma měsíce a tématické galerie a nápověda je tam v nějakém cizím jazyce.
Musíš si nejdřív u sebe nějaké album vytvořit. V galerii vlevo nahoře "Můj profil" položka "vytvořit/organizovat alba". Potom ti to tvoje album nabídne při nahrávání.

Pentax KP, K-7
CZJ 75/1.5, CZJ 58/2, SMC PENTAX-DFA MACRO 1:2.8 100mm WR, HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited, SMC PENTAX-DA 1:2.8 35mm Macro Limited, SMC PENTAX 1:1.2 50mm
Berlebach Report 8023

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od ByWondra » 15 led 2011, 16:03

trochu mi u fotek teď chybí, jakým byla pořízena sklem a v jaké lokalitě
trochu víc mě štve, že asi dochází k nějaké kompresi, neboť fotka, co jsem nahrál, vypadala v kompu mnohem ostřejší, samozřejmě po rozkliknutí (možná nějaké šálení, ale není nějaké omezení rozměrů a velikosti fotky?)

Myslím, že skvělá věc je, když má každý uživatel automaticky svoji galerii, kterou si může jak chce zorganizovat. Rovněž by myslím bylo fajn, kdyby každou fotku zároveň mohl otagovat předdefinovanými tagy ze seznamu, které by zajistili, že by se případně (stále jen 1x nahraná fotka) zobrazovala i v tematických galeriích. Pokud by byla třeba na hraně aktu a portrétu, mohla by být v obou kategoriích apod.

Můj názor ;-)
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od BenaCZ » 15 led 2011, 16:43

Souhlasim s DonPedrem co tady psal v prvnim prispevku. Nejde udelat ta tematicka galerie tak ze pri vkladani fotky bude uzivatel mit moznost zaskrtnout dane kategorie kam fotka patri? Fotka by byla v jeho galerce ale zaroven by byla videt i v tematickych galeriich.
Udelat Best of je problematicke. Nevim kdo by mel urcovat, ktera fotka tam patri a ktera ne. To by to muselo fungovat jako jinde (treba Fotoaparat.cz nebo digiarena.cz), kde je moznost fotky pomerne dobre hodnotit (velke cleneni bodu 1-10 treba). Pak by se tam treba mohli automaticky vkladat fotky, ktere by za treba 1 tyden meli v dane kategorii hodne hlasu (treba prvnich 5 fotek tydne ) nebo tak neco. ALe asi je to zbytecne komplikovane a stacilo by mit moznost pri vkladani fotky zaskrnout dane kategorie a fotky by se tam automaticky objevovali vsechny.

Mit oddelene galerie clenu PFS a tematicke galerie mi taky prijde jako dost nestastne reseni ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Galerie v novém

Příspěvek od cunesk8 » 15 led 2011, 17:07

Me by vyhovovalo, tak jak to bylo ve stare galerii. Ted kdyz kliknu na nejakou novou fotku, tak me to hned hodi do urcite tematicke galerie a konec. Co kdyz si prohlidnout dalsi nejnovejsi fotku? To zas musim jit zpet, kliknout na dalsi, sem zas v jine tematicke galrii a to je podle me na prd. :( Kazdopadne bych chtel tady mit svoji galerii, tak jak to fungovalo minule. :wink: Bylo by fajn, kdyz kliknu na nejakou novou fotku na hlavni strane PFS, tak by bylo fajn aby me to hodilo do nejnovejsich fotografii a ne do tematu. tod muj nazor 8)
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
Tonda
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Galerie v novém

Příspěvek od Tonda » 15 led 2011, 18:04

Souhlasím s cunesk8.A moc rád bych také přihodil svůj hlas za zobrazení kolonek pro objektiv a lokalitu pořízení.Fotku samotnou to dělalo pestřejší.

Uživatelský avatar
marauder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od marauder » 15 led 2011, 19:54

To s tým objektívom a ohniskovou vzdialenosťou som tu spomenul už v "Hlášení chyb"...asi sa na to pozabudlo alebo sa to nedá...

...čo by som ale znova zaviedol, je pravidlo max. 2 fotky denne, lebo zase tu niektorí vyprázdňujú karty množstvom viacmenej úplne rovnakých fotiek...bez urážky samozrejme... :roll:
K-5, K100D, DA12-24, FA50/1.4, Tamron 17-50/2.8 + 28-75/2.8 + 70-200/2.8, Sigma 24/2.8 SWII, Samyang 8/3.5, Helios 44-3, MIR-1, AF-540FGZ, Metz 58AF-1, Giottos MT7370-MH1300-657 + MML3270B, Triopo GT-3228X8C
http://picasaweb.google.sk/velijura100

Odpovědět

Zpět na „Nápady pro vylepšení stránek“