Galerie v novém

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od matak77 » 18 úno 2014, 15:25

Tady je to normální stav a mimochodem jsem se kouknul na ty stránky co máš uvedený jako "autorovy stránky" (http://www.kukulin.com/) a tam jsou taky čtevrce jako náhledy, takže o co tady jde?!
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Galerie v novém

Příspěvek od k.e.n » 18 úno 2014, 15:57

No když myslíš, že je to statisticky nevýznamné, tak OK.

Jo, ten můj web je 1) pokusnej & mrtvej (živý je jinde) a 2) tu šablonu se čtvercovými náhledy jsem kvůli někomu zkoušel a je blbá 3) a je rozdíl mezi galerií reportážního charakteru, kde otevřeš fotku č.1 a profičíš celou galerku až na č.12-32 a nebo si vybíráš jako z bonboniéry, jako je to tady.

Ale OK. Už neqáknu.
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Galerie v novém

Příspěvek od Jan67 » 18 úno 2014, 16:09

matak77 píše:Tuto vlákno mi připomnělo mojí kariéru webdesignera, kdy mi podobný "zvratky" chodili emailem denně. Nevýhoda byla v tom, že za to lidi platili a tak muselo bejt po jejich :D Takže přispěj na provoz a pak do toho můžeš možná kecat.
mataku, kdyby mi nejaky webdesigner oznacil pripominky uzivatelu za zvratky, letel by na hodinu. kdyz to rikas nam, je to o to smutnejsi. takze nech si prosim svy zvratky pro sebe. ale zda se ze tvoje kariera nebyla stejne dlouha, asi to nekdo udelal za nas.
Jan67

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od matak77 » 18 úno 2014, 17:52

ŽL jsem měl přes 8 let a skončil jsem po zvážení vynaloženého úsilí, nervů a vydělaných peněz, prostě to pro mě přestalo být zajímavý. A ještě dodám, že se mi po dvou letech stále ozývají moji zákazníci a chtějí ode mě úpravy.. ;)
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od matak77 » 18 úno 2014, 17:55

Jinak ohledně naší galerie si myslím, že byste tomu měli dát třeba měsíc - dva.. a uvidí se.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od BenaCZ » 18 úno 2014, 21:18

Ja bych byl osobne taky pro upravu nahledu. Ctvrce mi az tak nevadi, pokud by to bylo hned od zacatku. Takto je u starych fotek, ktere mely svuj ramecek hnusny vodorovny nebo svisly pruh po stranach. Coz opravdu neni zrovna reprezentativni... Varianta ala LTR se mi libi. Ctvercove nahledy, kdy je okolo fotky barva pozadi, ktera doplnuje fotku do ctverce. To by nemel byt problem preprogramovat ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
marmot
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 546
Registrován: 13 led 2012, 17:27

Re: Galerie v novém

Příspěvek od marmot » 18 úno 2014, 22:41

Ja som na zvyknutie si nepotreboval ani 5 minut...teda jasne ze pocaas zmien mi to tu blblo a boli fotky v nahladoch kadejako roztiahnute ale potom som si to par krat refreshol a uz bolo fajn. niektore fotky nevidno hlavny motiv (komin ktory zmyzol) ale ja som chcel vediet co to je a tak som to rozklikol. matak ma pravdu dajte tomu cas. myslim ze je to dobra zmena. ovladanie sa nezmenilo cize velke zmeny to niesu.
Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byť horšie

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Galerie v novém

Příspěvek od Jan67 » 01 bře 2014, 14:21

Kdy se vlastně nuluje limit 2 fotek? O půlnoci nebo po 24h od poslední vložené?
Jan67

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Galerie v novém

Příspěvek od yoli » 04 bře 2014, 12:20

To fakt zostane ten štvorcový orez, všetci ste rezignovali? Radšej by som uvítal palec hore a palec dole v diskusiách, ako niečo funkčné domilovať :roll:

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Galerie v novém

Příspěvek od k.e.n » 04 bře 2014, 12:41

Já jsem nerezignoval. Já jsem na protest dal jen jednu, čtvercovou fotku. Ale asi si toho nikdo nevšiml. :lol:
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Galerie v novém

Příspěvek od bedo. » 04 bře 2014, 12:56

keď mne to nejako veľmi nevadí, mojim fotkám by nijako neublížilo, ani keby bol náhľad kruhový... :)

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Galerie v novém

Příspěvek od Jan67 » 04 bře 2014, 13:51

Já budu respektovat většinu ale vadí mi to. Pokud byla fotka pořízena jako obdélník a člověk se snaží co nejlépe udělat kompozici, tak to ten čtverec s přehledem zabije. Navíc nemám pocit, že při pohledu na ně je to nějak estetičtější. Leckdo se to pak snaží obejít různými rámečky (včetně mě).
O poničení starších náhledů ani nemluvě...
Jan67

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od zbyna » 20 bře 2014, 10:16

maZec píše:Ano anketa by byla fajn ale jen v případě, že vymyslíte lepší řešení.
Myslím že po více než měsíci fungování galerie na čtvercích by neškodilo udělat anketu o tom jakou si kdo představuje galerii - vím že část se čtvercovými ořezy neměla žádný problém od začátku, část si možná zvykla a část (včetně mě) doufá v návrat starého zobrazení - po tom měsíci už bych totiž případnou nespokojenost nezametal pod koberec se slovy "dejte tomu čas a časem si zvyknete" a vyjadřovalo by to poměrně objektivní názor pentaxfriends, kterému by se menšina (ke které se bojím že patřím) jednoduše podřídila.

Sice jsi psal, že ti chybí návrhy na řešení, ale od tvého příspěvku v citaci (ze 14. února) se pár návrhů v tomhle vláknu vyskytlo, jen je chtít číst...

PS: 12. února jsem psal o chybě v klíčových slovech, která se mi pořád projevuje:
zbyna píše:díky za úpravy, jen teď klíčová slova nezvládají češtinu - resp. možná zvládají, ale nezobrazují (aspoň já u svě posladní fotky vidím místo klíčového slova "lidé" tohle: "lidé" )

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od zbyna » 20 bře 2014, 13:17

mrknu na to, zkusím shrnout návrhy a během dneška (nejpozději zítra dopoledne) sem dám nějakou anketu...

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie v novém

Příspěvek od matak77 » 20 bře 2014, 18:53

Myslim si, že až na malou skupinku odboje (která je ochotna zmršit si vlastní fotku kvůli náhledu), jsou ty náhledy akceptovaný, ale Vox populi, vox dei - nechť rozhodne referendum!! :D

"lidé" vs "lidé" bude pouze mišmaš v kódování textu.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Odpovědět

Zpět na „Nápady pro vylepšení stránek“