K10D vs. K200D

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 18 čer 2009, 12:18

sam by som to lepsie nenapisal, suhlas s aes, tak pevnu ruku v rozhodovani
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
meteor
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od meteor » 18 čer 2009, 12:49

A co možnost CÉ (cé je vždycky správně, aspoň podle reklamy :-D) => počkat si na dobu, kdy bude fyzicky na trhu K-7 - zlevní se K20D - koupit nové K20D anebo "jeté" z bazaru. Sice je to trošku jako předpověď počasí, ale myslím že K20D by za měsíc za dva mohla být v bazarech za zajímavou cenu... samozřejmě podle prodejnosti K-7 a podle toho, co bude mít opravdu oproti K20D navíc...

EDIT: taky nepíšeš, jestli chceš pořídit novou K200D nebo ojetinu. Ale v případě nové se cena u nás pohybuje za set od 12k (levnější jsem nenašel, ale to neznamená že neexistuje) a za 15k jsem viděl (na paladixu?) prodávat K20D se setovým objektivem. A K10D bude ještě levnější...

EDIT2: kupovat si ke K200D HSM skla mi přijde taky trošku ujeté (nic proti nikomu / no flame) - PRO Mě je to asi jako koupit si základní Fabii 1.2 benzín a lít do ní Natural 99 s tím, že pojede líp :-/
Naposledy upravil(a) meteor dne 18 čer 2009, 12:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
spider.skret
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mutěnice, Brno

Příspěvek od spider.skret » 18 čer 2009, 12:52

Dle mě by bylo za c určitě správně :-)
Pentax K200 D, D-BG3, Pentax DA 35mm F2.8 Macro Limited, Sigma 17-70/2,8-4,5 DC Macro, Tamron 70-300/4-5,6 LD Macro, Metz MB 48 AF-1, Velbon CX-440, Lowepro Inverse 200 AW, Voltcraft IPC-1

Uživatelský avatar
popp
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: loket

Příspěvek od popp » 18 čer 2009, 21:21

celkem nemam tušení o čem se tady píše asi dobře mě osobně zajímá pouze kvalita výstupu ta je u k200 lepší .vzhledem k tomu že se přiživuji technickým makrem ne který používám nikon d300 tak tak mohu říct že mě nezajímá jestli je to amatérský zrcadlo nebo nebo profi stroječek pouze sem napsal že 200 má lepší výstup v kvalitě a používám ji o dost radši než nikon to přirovnání k fabii bylo dost trefné protože pokud budu v dnešní době používat např d100 a tvrdit že je to profi protože má body z hořčíku a je to těžký tak ok ale pořád de jenom o to dostat to alespon na a3 a potěši se tim když známí řeknou to si dam do obejváku a budu na to čučet zatim čus :lol: :lol:

Uživatelský avatar
BiG FooT
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od BiG FooT » 18 čer 2009, 21:26

meteor píše:
EDIT2: kupovat si ke K200D HSM skla mi přijde taky trošku ujeté (nic proti nikomu / no flame) - PRO Mě je to asi jako koupit si základní Fabii 1.2 benzín a lít do ní Natural 99 s tím, že pojede líp :-/
Tady nemohu jinak, než brutálně nesouhlasit. Sklo je přece tím nejdůležitějším, sklo dělá dobrou fotku (pomiňme um fotografa). Já osobně mám nejslabší K-m a kdybych zrovna nevěděl, do čeho vrážet prachy, koupil bych balík nejlepších skel, ale tělo si klidně stále nechal. Já vim, no flame, nejde to:-)

Uživatelský avatar
popp
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: loket

Příspěvek od popp » 18 čer 2009, 21:28

nepochopil sem to taky proto sem reagoval

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 18 čer 2009, 22:01

BiG FooT píše:
meteor píše:
EDIT2: kupovat si ke K200D HSM skla mi přijde taky trošku ujeté (nic proti nikomu / no flame) - PRO Mě je to asi jako koupit si základní Fabii 1.2 benzín a lít do ní Natural 99 s tím, že pojede líp :-/
Tady nemohu jinak, než brutálně nesouhlasit. Sklo je přece tím nejdůležitějším, sklo dělá dobrou fotku (pomiňme um fotografa). Já osobně mám nejslabší K-m a kdybych zrovna nevěděl, do čeho vrážet prachy, koupil bych balík nejlepších skel, ale tělo si klidně stále nechal. Já vim, no flame, nejde to:-)
...naprosto souhlasím.... lepší je kombinace "horší" tělo a prima skla, než super tělo se seťákem...

..ale ta varianta počkat na pokles ceny K20D mi přijde jako hodně zajímavá cesta... i kvůli CMOSu, který mě sedí více, ale to už je subjektivní záležitost...
Pentax

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 18 čer 2009, 22:19

Ja nevim, ale prijde mi, ze takhle by clovek mohl cekat porad, protoze po K-7 prijde na podzim kdovi co a s novymi skly a pak zase atd... atd...

Navic neverim, ze prichod K-7 znamena okamzity pad cen. Trh ma vzdycky setrvacnost.

Myslim, ze je to prehnane, kvalita vystupu mozna je rozdilna, ale nerekl bych, ze je to rozdil tridy a pude to dotahnout postprodukci.

Uživatelský avatar
meteor
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od meteor » 19 čer 2009, 08:30

2 BiG FooT & fjo: Jasně, co člověk to názor. Mně kombinace "levné" tělo + drahé objektivy přijde stejně divná jako drahé tělo + setové / levné objektivy. Že varianta 2 je lepší, to je jasné (i mě :-)).
Ale když to ještě trošku rozvedu => psalo se tu o rozdílech mezi K200D a K10D (taky jsem přispěl) a pokud vezmu "bonusy", co mi přináší K10D oproti K200D z hlediska ovládání a užívání, přijde mi zvláštní investovat desítky tisíc do super objektivů a zároveň si "nepřihodit" do 10k za lepší tělo. Toť můj skromný názor - shnuto - věci mají být v rovnováze (yin a yang :-)), takže k pořádnému objektivu odpovídající tělo.

Ad. pokles cen: když přišel K20D, ceny K10D šly výrazně dolů během měsíce (dvou?) od fyzické přítomnosti K20D na trhu.

A propo: když se ohlásil nový K-7, jeho pojmenování bylo (dle Pentaxu) dáno tím, že nejde "jen" o evoluci K20D, ale v podstatě o nový foťák (= tolik změn a novinek, že se to K30D prostě nemohlo jmenovat). Teď přemýšlím, jak se postavit srovnání K10D a jeho "evoluci" K20D. Přijde vám, že K10D - K20D je evoluce a K20D - K-7 revoluce? Já vím, že na soudy je ještě brzo, ale i tak mě to trošku zaráží...

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 19 čer 2009, 10:14

No já zastávám názor, že víc záleží na objektivech než na těle. Právě proto jsem zatím zůstal s K10D.
U K20D by mě asi lákala jen možnost si sám doladit FF/BF. Jenže jsem až donedávna neměl žádný objektiv, který by tím trpěl.
K-7 je větší rozdíl a myslím, že na kvalitě mých fotek by to bylo znát. Ale zatím nejsou volné peníze.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 19 čer 2009, 10:32

...10MPix snimač už je dost velký na solidní fotky, takže pokud je to o kvalitní, precizní práci a tělo není úplně šit, což K10D není, tak jen snímačová čast vlastně slouží k "výrobě" kvalitního snímku po technické stránce.. ovládání, tvar, váha, rychlost... to vše není nedůležité, ale pro kvalitní práci není rozhodující... pokud se bavíme o (jak to nazvat..?? :-) ) umělecké tvorbě (samozřejmě reportážní fotka je naopak naprosto odkázaná na parametry techniky, rychlost snímání, ostření, světelnost skel, odolnost...), pak je to o mechanice vedení filmu a typu filmu, nebo snímači a procesoru se softem a kvalitě skel... protože u takové práce většinou stejně pracujete manuálně...

...a zda je K7 oproti K20 revoluce...?? řekl bych, že svým způsobem ano.. revoluce v tom, že se Pentax vrací k malým, ale parádním tělům, kritizované "nedostatky (právě hlavně z pohledu reportážní fotky) zlepšil a CMOS snímač je zase o kousek dál (vlastně premiera u K20D byla myslím příprava a zkoužky pro K7) a pokud se s klidnou hlavou podívate na zpracovaní a výbavu a za kolik to Pentax nabízí.. je to myslím opět taková revoluce...
Pentax

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

hehe

Příspěvek od miky_lbc » 19 čer 2009, 12:47

Tomu říkám flame war... :o).

Já teda přileju ještě trochu benzínu do ohně s tvrzením, že tělo je pro mě DŮLEŽITĚJŠÍ než obrazová kvalita. Minimálně tedy v tomhle případě...

ježiš bavíme se tu o K200 vs K10. Rozdíl obrazové kvality je naprosto minimální. Rozdíl ceny (bazar vs new) nulovej. Rozdíl ovládání z mého pohledu značnej.

Jak říkával můj děda, foťák je černá krabička, která se má hlavně pěkně držet v ruce. Fotku stejně dělá fotograf, tak proč mu nedat za stejnou cenu o kolečko na víc?

S otázkou objektiv vs tělo... nejsme už v trochu jiné debatě? Tohle je spíš debata o někom v hnusné bílé Fábii bez klimky s 2l motorem vs jiným řidičem s oktávií, 1,4 motorem, ale interiérem v kůži.

Ten ve fábce rozhodně dojede rychleji... pro toho v oktávce je třeba na cestě zase důležité víc pohodlí.

Ale nechápu, jak to souvisí s touhle debatou?

Kromě toho ... Dejte panu fotografovi do ruky DS s manuálním total shit lowend sklem 40 let starým a udělá Vám fotku, kterou většina lidí neudělá s Hasselbladem se superchromatem.

Uživatelský avatar
spider.skret
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mutěnice, Brno

Příspěvek od spider.skret » 19 čer 2009, 13:34

Záleží jak na těle, tak i na objektivu (tělo bez objektivu je to same jako objektiv bez těla), ale nejdůležitější je ten kdo fotí!
Pentax K200 D, D-BG3, Pentax DA 35mm F2.8 Macro Limited, Sigma 17-70/2,8-4,5 DC Macro, Tamron 70-300/4-5,6 LD Macro, Metz MB 48 AF-1, Velbon CX-440, Lowepro Inverse 200 AW, Voltcraft IPC-1

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 19 čer 2009, 15:52

Jelikoz fotograf zustava stale stejny, je lepsi se vratit k puvodni diskuzi, nez se 'dohadovat', co ma na fotografii nejvetsi vliv :] ..

Osobne jsem sel opacnou cestou nez vetsina, kdyz jsem se rozmyslel, co koupit k puvodne K100D (se setakem) za lepsi objektiv na produktovou fotografii, vyslo mi ve vysledku, ze spise nove telo :]. Kdyz snimek z K20D zmensim na 50%, dostavam de facto rozliseni z K100D a 'kvalita' je proste nekde uplne jinde.
Takze jsem si radeji koupil lepsi telo a ted postupne, jak to jde, dokupuji monofokaly atd. Neni to 'najednou takova rana', alespon co se tyce penez :].

Takze doporuceni, pockat radeji na 'jetou' K20D, nez toho pak litovat :].
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Odpovědět

Zpět na „Pentax K100/110D a K200D“