hláška "fotoaparát nemůže zobrazit tento snímek"

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mais
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 1970, 01:00

hláška "fotoaparát nemůže zobrazit tento snímek"

Příspěvek od mais » 25 srp 2012, 16:31

Ahoj stává se tu někomu tahle hláška v nadpisu? Na mojí K200D se začala objevovat letos v květnu, což jsem přičítal starý kartě (vadné části paměti), od té doby se čas od času opakuje - což vzhledem k tomu, že mě za měsíc a něco čeká daleká cesta mě nenechává klidným. Zatím bych řek, že to dělají karty SanDisk Ultra 4GB - takže řešení je prozatím vyzkoušet jiné karty (typ). Takže otázka - řešil to někdo? Případně s jakýma kartama máte vynikající zkušenosti (cena je druhotná) potřebuju spolehlivý karty, co vydrží.. díky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Vart
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: hláška "fotoaparát nemůže zobrazit tento snímek"

Příspěvek od Vart » 25 srp 2012, 17:01

Mi se tahle hláška kdysi oběvovala na K100D, když jsem ve foťáku chtěl zobrazit jpg fotky, které byly na paměťovku uloženy jiným foťákem. Shodou okolností to byla taky Sandisk Ultra, ale 2GB
Pentax K10D; DA 18-55/3.5-5.6 WR; Sigma 70-300/4-5,6; A100/4 Macro; A50/1,4; A50/1,7; A28/2,8; M40/2,8; Helios 44K-4 (58/2); Vivitar 2x Macro Teleconverter PKA; Mezikroužky PK; Metz 48 AF-1; brašna Lowepro Inverse 200AW; stativ Fancier; Pentax ME Super

Uživatelský avatar
Adrian
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 432
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: hláška "fotoaparát nemůže zobrazit tento snímek"

Příspěvek od Adrian » 26 srp 2012, 07:32

mne to zas vypisuje, ked kartu dam do pocitaca a potom obrazok upravim priamo na karte (povedzme otocim a dam to tak ulozit). skus, ci sa ti dana fotka zobrazi v pocitaci...
Fuji X-T3, X-T1 - Fuji 23/1.4, Fuji 27/2.8, Fuji 90/2, Fuji 10-24/4, Fuji 18-55/2.8-4
2x Fringer, Canon 50/1.8 STM, Canon 200/2.8 USM, Canon 55-250
Fuji X70

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: hláška "fotoaparát nemůže zobrazit tento snímek"

Příspěvek od Pavel41 » 26 srp 2012, 09:07

Mám podobnou zkušenost - jednou jsem musel řešit i tak, že po uložení obsahu do PC jsem nadvakrát kartu zformátoval (přímo ve foťáku nešlo, hlásil vadnou kartu, teprve po zběžném formátu v PC šlo formátovat v K-5). Dávám si od té doby pozor na jakýkoliv zásah do karty v PC ... a v momentě, kdy jakkoliv karta "zaváhá" přenesu do PC a formátuji. Což mne přivedlo ke změně nejoblíbenější velikosti karty: mám sice (jedinou) 32GB, vozím ji jako železnou zásobu a je vhodná i jako fleška, ale raději používám 8GB s další osmičkou v záloze. Používám SanDisk a Transcend (ten víc) - a taky mám dojem, že honba za nejvyšší rychlostí nemá příliš smysl: údajně "musí být nejméně class 6", ale mně léta slouží spolehlivě (?) Ultra SanDisk (což je class 4) a zvládá i video stejně dobře, jako Tr class 10...Více než před dvěma roky jsou tady moje příspěvky o trampotách s kartami class 6 - strávili jsme tenkrát s technikem v SoftComu snad dvě hodiny testováním různých karet, aby správně fungovalo v K-7 video a nakonec vyšla nejlépe právě ta Ultra (class 4). Tehdy. Dnes samozřejmě za stejné peníze se dá pořídit třída Extrém 45... ale hodnotil bych spíše spolehlivost a odolnost, než se upínat na rychlost (zvláště pro K200D, pokud ovšem nefotíš výhradně do RAW). A hlavně vyhýbat se různým extra výhodným nákupům obskurních značek...
Pavel

Redant
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 20 úno 2011, 19:29

Re: hláška "fotoaparát nemůže zobrazit tento snímek"

Příspěvek od Redant » 26 srp 2012, 21:03

Mám K-x a mne sa to stáva, keď tám dám microSD kartu cez adaptér. Fotku potom neviem otvoriť ani v PC. Preto microSD s adaptérom používam ako "záložnú kartu" (t.j. v nutných prípadoch ak už ostatné karty došli :) ). Klasické SDHC mi to nerobia.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K100/110D a K200D“