číslo fotografie

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mais
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 1970, 01:00

číslo fotografie

Příspěvek od mais » 01 říj 2009, 11:08

Ahoj, mám na Pentaxu K200D záhadu s počítáním snímků...reálně mám nafoceno cca 2000 fotek, ale ukazatel ukazu přes 8000 fotek (počítadlo šlo opravdu od nuly) - může to být způsobeno, že jsem použil tu samou kartu v jiném fotoaparátu, který opravdu fotku cca 8000 vytvořil a pentax potom převzal číslování a pokračuje v něm? díky :o)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: číslo fotografie

Příspěvek od miky_lbc » 01 říj 2009, 11:33

mais píše:Ahoj, mám na Pentaxu K200D záhadu s počítáním snímků...reálně mám nafoceno cca 2000 fotek, ale ukazatel ukazu přes 8000 fotek (počítadlo šlo opravdu od nuly) - může to být způsobeno, že jsem použil tu samou kartu v jiném fotoaparátu, který opravdu fotku cca 8000 vytvořil a pentax potom převzal číslování a pokračuje v něm? díky :o)
Těžko říct... leda kdyby to byl stejnej Pentax. Ale spíš si myslím, že ne...

Protože od 10.000 fotek se jede vždycky nanovo... a když použiju kartu, kde se zrovna k 10.000 blížim ( i když na jiné kartě už jsem 10000 překonal), stejně se to počítá od čísla, kde jsem reálně končil.

Takže si to foťák asi pamatuje... zajímalo by mě, jestli neni někde nějaké interní počítadlo kuli závěrce. Už toho mam nalítáno fakt hodně.

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: číslo fotografie

Příspěvek od zbyna » 01 říj 2009, 11:54

mais píše:Ahoj, mám na Pentaxu K200D záhadu s počítáním snímků...reálně mám nafoceno cca 2000 fotek, ale ukazatel ukazu přes 8000 fotek (počítadlo šlo opravdu od nuly) - může to být způsobeno, že jsem použil tu samou kartu v jiném fotoaparátu, který opravdu fotku cca 8000 vytvořil a pentax potom převzal číslování a pokračuje v něm? díky :o)
tim to zcela jiste bude - bohuzel tvuj fotak "prevzal" cislovani fotek po nejakem starsim stroji... realny pocet pouziti uzaverky na tvem fotaku (takze nejen realnych fotek ale treba i digitalnich preview, vyvazeni bile apod.) ti muzou zjistit nektere programy - dobry je na to zejmena PhotoMe

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: číslo fotografie

Příspěvek od vjacesslav » 01 říj 2009, 11:54

miky_lbc píše:
mais píše:Ahoj, mám na Pentaxu K200D záhadu s počítáním snímků...reálně mám nafoceno cca 2000 fotek, ale ukazatel ukazu přes 8000 fotek (počítadlo šlo opravdu od nuly) - může to být způsobeno, že jsem použil tu samou kartu v jiném fotoaparátu, který opravdu fotku cca 8000 vytvořil a pentax potom převzal číslování a pokračuje v něm? díky :o)
Těžko říct... leda kdyby to byl stejnej Pentax. Ale spíš si myslím, že ne...

Protože od 10.000 fotek se jede vždycky nanovo... a když použiju kartu, kde se zrovna k 10.000 blížim ( i když na jiné kartě už jsem 10000 překonal), stejně se to počítá od čísla, kde jsem reálně končil.

Takže si to foťák asi pamatuje... zajímalo by mě, jestli neni někde nějaké interní počítadlo kuli závěrce. Už toho mam nalítáno fakt hodně.
Wau, tak to je naozaj záhada. By som asi skusil dať formát karty priamo vo fotoaparate. A potom sa kukol čo to spravilo :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Re: číslo fotografie

Příspěvek od strecha » 01 říj 2009, 23:30

zbyna píše:
mais píše:Ahoj, mám na Pentaxu K200D záhadu s počítáním snímků...reálně mám nafoceno cca 2000 fotek, ale ukazatel ukazu přes 8000 fotek (počítadlo šlo opravdu od nuly) - může to být způsobeno, že jsem použil tu samou kartu v jiném fotoaparátu, který opravdu fotku cca 8000 vytvořil a pentax potom převzal číslování a pokračuje v něm? díky :o)
tim to zcela jiste bude - bohuzel tvuj fotak "prevzal" cislovani fotek po nejakem starsim stroji... realny pocet pouziti uzaverky na tvem fotaku (takze nejen realnych fotek ale treba i digitalnich preview, vyvazeni bile apod.) ti muzou zjistit nektere programy - dobry je na to zejmena PhotoMe
Podobne se mi to stava, kdyz stridam ve fotaku nekolik pametovych karet, na kterych mam ulozene drivejsi fotky. Fotak si pak cisluje od posledni fotky na karte, ktera je zrovna ve fotaku. Tohoto problemu jsem si vsiml az kdyz pocitadlo presahlo 9999 a zacalo od znova, pak jsem vymenil kartu a zase jsem se pomalu blizil k 9999....takze ted se tak pomalu tocim v kruhu a cislovani mam trochu rozhazene....takze kdyz bych prodaval fotak, tak jsem vlastne jeste nikdy nevyfotil vic jak 10 tis. fotek :D
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 01 říj 2009, 23:42

Zvláštní... právě jsem to zkoušel a 100% mi to jede vždy z nějaké interní paměti foťáku a čísluje se to správně dle reálného zastřílení.

Ale možná to je i způsobem ukládání. Já mam nastaveno, že se mi fotky třídí na kartu do adresářů podle datumu. Foťák se přitom určitě nekouká do předchozího adresáře, kde u číslování končil. Musí to brát podle své reálné poslední fotky.

Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.

Letí to... :-). Ale zase když vezmu, že jsem teprve u poloviny životnosti závěrky, zdá se mi to docela fajn.

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Příspěvek od strecha » 01 říj 2009, 23:59

miky_lbc píše:Zvláštní... právě jsem to zkoušel a 100% mi to jede vždy z nějaké interní paměti foťáku a čísluje se to správně dle reálného zastřílení.

Ale možná to je i způsobem ukládání. Já mam nastaveno, že se mi fotky třídí na kartu do adresářů podle datumu. Foťák se přitom určitě nekouká do předchozího adresáře, kde u číslování končil. Musí to brát podle své reálné poslední fotky.

Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.

Letí to... :-). Ale zase když vezmu, že jsem teprve u poloviny životnosti závěrky, zdá se mi to docela fajn.
Tak tolik ta moje nema jeste nalitano...fotim docela casto,ale vetsinu roku travim zavreny na pokoji nocni praci do skoly...:(
Typuji ze bych mohl byt okolo 14-15 tis. fotek za dva a pul roku pouzivani...takze timhle tempem bych ji mohl mit jeste minimalne deset let...jen doufam, ze moralne drive nedoslouzi ;)
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 02 říj 2009, 00:09

strecha píše:
miky_lbc píše:Zvláštní... právě jsem to zkoušel a 100% mi to jede vždy z nějaké interní paměti foťáku a čísluje se to správně dle reálného zastřílení.

Ale možná to je i způsobem ukládání. Já mam nastaveno, že se mi fotky třídí na kartu do adresářů podle datumu. Foťák se přitom určitě nekouká do předchozího adresáře, kde u číslování končil. Musí to brát podle své reálné poslední fotky.

Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.

Letí to... :-). Ale zase když vezmu, že jsem teprve u poloviny životnosti závěrky, zdá se mi to docela fajn.
Tak tolik ta moje nema jeste nalitano...fotim docela casto,ale vetsinu roku travim zavreny na pokoji nocni praci do skoly...:(
Typuji ze bych mohl byt okolo 14-15 tis. fotek za dva a pul roku pouzivani...takze timhle tempem bych ji mohl mit jeste minimalne deset let...jen doufam, ze moralne drive nedoslouzi ;)
jj... já jen dnes udělal 1700 expozic. Nějak mě to ale netrápí. Už je čas pořídit nové tělo, které budu moci zase 3 roky huntovat :-). A i kdyby závěrka odešla... nebude její oprava zase taková rána, abych se omezoval.

Ono se zdá 60 tis hodně... ale v průměru to je 50 fotek/den.

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Příspěvek od strecha » 02 říj 2009, 00:18

miky_lbc píše:
strecha píše:
miky_lbc píše:Zvláštní... právě jsem to zkoušel a 100% mi to jede vždy z nějaké interní paměti foťáku a čísluje se to správně dle reálného zastřílení.

Ale možná to je i způsobem ukládání. Já mam nastaveno, že se mi fotky třídí na kartu do adresářů podle datumu. Foťák se přitom určitě nekouká do předchozího adresáře, kde u číslování končil. Musí to brát podle své reálné poslední fotky.

Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.

Letí to... :-). Ale zase když vezmu, že jsem teprve u poloviny životnosti závěrky, zdá se mi to docela fajn.
Tak tolik ta moje nema jeste nalitano...fotim docela casto,ale vetsinu roku travim zavreny na pokoji nocni praci do skoly...:(
Typuji ze bych mohl byt okolo 14-15 tis. fotek za dva a pul roku pouzivani...takze timhle tempem bych ji mohl mit jeste minimalne deset let...jen doufam, ze moralne drive nedoslouzi ;)
jj... já jen dnes udělal 1700 expozic. Nějak mě to ale netrápí. Už je čas pořídit nové tělo, které budu moci zase 3 roky huntovat :-). A i kdyby závěrka odešla... nebude její oprava zase taková rána, abych se omezoval.

Ono se zdá 60 tis hodně... ale v průměru to je 50 fotek/den.
Hlavne jsem postupem casu zjistil, ze cim dal tim min fotim a vice nad tim premyslim. Uz nefotim kazdou "blbost" jako na zacatku z euforie z nove hracky. Takze po celodennim vyletu si vystacim s 2 GB kartou, na kterou se mi vejde okolo 150 fotek v RAWu...nemusim pak hlavne toho tolik tridit doma, coz mi ve vysledku setri dalsi cas ;)
Ale to uz jsem trochu OT...
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 02 říj 2009, 00:33

Njn... tak u mě je to už komerce. Ze seriózního 60min focení motivové fotky s jednou slečnou je cca 50-100 fotek (vybere se jedna).

Ale když třeba fotim castingy (jako dneska), je to 1500 fotek/5hod. Jen to frkne.

A největší záhul budou Mikuláše v OC... tam za odpoledne stihnu s družinou často cvaknout i 2000 návštěvníků.

To ty fotky fakt lítají :o)).

Dneska jsem koukal na statistiku u záblesků a na svejch ročních RXkách mam okolo 35.000 záblesků/světlo.

Za rok to je mazec... ale to je hlavně díky těm castingům a obchoďákům.

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Příspěvek od strecha » 02 říj 2009, 00:57

Prave se take vic bojim o pocet zablesku, protoze pak je nutne kupovat novou vybojku...myslim ze vydrzi radove mene nez zaverka fotaku (tusim neco okolo 10 000).
Zajimalo by me jestli je nejaka zaruka do urciteho poctu zablesku u externich blesku (konkretne metz 58)...docela casto jsem ho pouzival na foceni sportu pri vysokorychlostni synchronizaci na 1/1000 az 1/2000, tak se bojim ze to bude urychlovat starnuti vybojky...
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
TomášFencl
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5051
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň jih

Příspěvek od TomášFencl » 02 říj 2009, 07:14

miky_lbc píše:Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.
Stáhni si prográmek PhotoMe (http://www.photome.de), ten umí načíst exif data z fotky (nejlépe RAW) a Pentax do exifu (alespoň u mé K20D to tak je) zapisuje i počet "cvaků" závěrky (Shutter Count), tam bys měl vidět kolik má závěrka skutečně najeto.

Mám nejvyšší číslo snímku 6504, ale počet cvaků závěrky 6731.


Pokud jde o to číslování, tak mě čísluje stále v jedné řadě...
Tomáš
K-1 Mark II, HD DFA 15-30/F2.8 ED SDM WR, HD DFA 24-70/F2.8 ED SDM WR, HD DFA★ 70-200/F2.8 ED DC AW, HD FA 35/F2.0 AL, HD DFA MACRO 100/F2.8 ED AW, AF-540FGZ

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 02 říj 2009, 09:33

strecha píše:Prave se take vic bojim o pocet zablesku, protoze pak je nutne kupovat novou vybojku...myslim ze vydrzi radove mene nez zaverka fotaku (tusim neco okolo 10 000).
Zajimalo by me jestli je nejaka zaruka do urciteho poctu zablesku u externich blesku (konkretne metz 58)...docela casto jsem ho pouzival na foceni sportu pri vysokorychlostni synchronizaci na 1/1000 az 1/2000, tak se bojim ze to bude urychlovat starnuti vybojky...
Já mam taky Metz 58 ... a výbojka mi už jednou odešla. Bylo to po řádově 3-5tis fotkách. Možná ani ne (moc se SB nefotim).

Ale byl mi vyměněn za nový kus v rámci reklamace... na megafoto.cz

U studiovejch blesků se toho moc nebojim... kvalitní výbojky nejsou skoro životností omezené.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 02 říj 2009, 09:34

TomášFencl píše:
miky_lbc píše:Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.
Stáhni si prográmek PhotoMe (http://www.photome.de), ten umí načíst exif data z fotky (nejlépe RAW) a Pentax do exifu (alespoň u mé K20D to tak je) zapisuje i počet "cvaků" závěrky (Shutter Count), tam bys měl vidět kolik má závěrka skutečně najeto.

Mám nejvyšší číslo snímku 6504, ale počet cvaků závěrky 6731.


Pokud jde o to číslování, tak mě čísluje stále v jedné řadě...
Jj.... do 10.000 ... pak se jede zase od 1 :o)

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Příspěvek od strecha » 03 říj 2009, 00:07

TomášFencl píše:
miky_lbc píše:Jinak btw... jsem na 6287. Jen je fakt otázka, kolikrát už mam ručičku přetočenou :-). Celkem mam v adresáři fotek focených mou K10D asi 130.000 souborů. Většina fotek je ale raw+... část je jen jpg ale zase něco tam bude duplicitně. Takže bych mohl být mezi 50 a 60 tis expozic.
Stáhni si prográmek PhotoMe (http://www.photome.de), ten umí načíst exif data z fotky (nejlépe RAW) a Pentax do exifu (alespoň u mé K20D to tak je) zapisuje i počet "cvaků" závěrky (Shutter Count), tam bys měl vidět kolik má závěrka skutečně najeto.

Mám nejvyšší číslo snímku 6504, ale počet cvaků závěrky 6731.


Pokud jde o to číslování, tak mě čísluje stále v jedné řadě...
Tenhle programek mam naistalovany, ale kdyz jsem jej projizdel tak jsem to nejprve nemohl najit...ted jsem to projel pozorne a uz jsem to nasel...mam uz neco pres 13 a pul tisice fotek
PS: Dokonce jsem i zjistil datum narozeni fotacku...ze bych zacal slavit jeho narozeniny :D
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Odpovědět

Zpět na „Pentax K100/110D a K200D“