Pentax - drby a dalsi

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od BenaCZ » 23 pro 2012, 22:31

miky_lbc píše: Aby člověk kupující monofokál za 15tis + měl jistotu, že ho vybalí z krabičky a má 99% šanci, že ho nasadí na foťák a bude používat... tak jako u konkurence. Ne, že bude hodiny řešit BF a FF a další dny zkoumat, zda objektiv opravdu ostří "nějak prapodivně" nebo jen ten BF/FF| srovnal špatně.
Vidim ze narazis na ostreni DA 55. Nevim jestli si to cetl, ale psal jsem tady na foru, ze problem ostreni DA 55 je u K5-II vyresen. Mel jsem K5-II na nejakou dobu pujcenou a testoval jsem ji prave v 55/1,4. U statickych objektu nebyl problem se spatnym zaostrenim zadny ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Side » 23 pro 2012, 23:19

Smazána citace předchozího příspěvku. Prosím necitujte přímo předchozí příspěvek (viz. Pravidla). Admin

Já jsem to u K20 vyřešil 50tkou od sigmy, tam naprosto paráda,třeba 2,4/35DA jsem musel prodat, páč si dělal co chtěl ...., na jaře řeším dilema Pentax K5II nebo Sony...., navíc design A57 a výše vypadá jak pentax K20......???:-(...:-)
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od miky_lbc » 24 pro 2012, 00:11

BenaCZ píše:
miky_lbc píše: Aby člověk kupující monofokál za 15tis + měl jistotu, že ho vybalí z krabičky a má 99% šanci, že ho nasadí na foťák a bude používat... tak jako u konkurence. Ne, že bude hodiny řešit BF a FF a další dny zkoumat, zda objektiv opravdu ostří "nějak prapodivně" nebo jen ten BF/FF| srovnal špatně.
Vidim ze narazis na ostreni DA 55. Nevim jestli si to cetl, ale psal jsem tady na foru, ze problem ostreni DA 55 je u K5-II vyresen. Mel jsem K5-II na nejakou dobu pujcenou a testoval jsem ji prave v 55/1,4. U statickych objektu nebyl problem se spatnym zaostrenim zadny ...
Já mám K5-II právě teď doma... koupil jsem si jí jako dárek pod stromeček (právě na základě pozitivních informací ohledně AF), dorazila mi ve čtvrtek a včera jsem se dostal k testům. A výsledek? Hned až to půjde, tak jí posílám zpět.

Nepodařilo se mi na ní rozchodit žádnou paměťovou kartu, stále se hlásí, že karta není vložena. Nevim, kde přesně je závada, ale nemínim to ani zjišťovat. Se starou K5 jsem si užil (a stále užívám) více trablí, než se všema svejma ostatníma foťákama a další elektronikou dohromady. Když vidim, že v tom Pentrax nezvládl udělat žádný posun, tak rozhodně nemínim procházet tím stejným i u K5II.

Foťák jinak funguje a zdá se, že ostří opravdu o něco lépe. Bez toho, abych si mohl ale udělat sérii fotek a prohlédnout si je na PC, toho ale moc nepoznám.

Procházet dalším kolečkem reklamací je na mě už ale moc... vždycky jsem si říkal, jestli je moje trpělivost s Pentaxem fakt nekonečná, ale na tomhle místě je bohužel ta mez.

Snad jediné pozitivum vidim v tom, že teď (za pár dní) jedu na pár týdnů na takovou "poznávací a foťící" dovču a tu K5-II si tak nebudu brát s sebou. Nedostane tak příležitost se mi vysypat jako K5 loni na Maledivách.

Neříkám tim, že už si nikdy od Pentax nic nekoupim, ale ta značka si musí znovu vybojovat svou důvěru, o kterou přišla.

Třeba dost jednoduchá úvaha je to, že pokud K5II opravdu řeší chyby ostření na *55, tak to může znamenat jen jedinou věc. To issue tam opravdu je... neni to jen nějakej "můj (tvůj a ostatních)" výmysl, není to vlastnost. Je to prostě issue, které tam být nemá. A dneska by se teda k tomu Pentax jako solidní výrobce postavit a vyřešit to.

Pokud je to možné, měl tu už pomalu 2 roky být SW nebo HW update (zdarma) pro K5 (1), který to řeší. Měl být instruovaný servis, aby uměl tohle issue opravit... nebo alespoň nedělal ze zákazníků debily, tak jako to dělal ukázkově se mnou, když jsem se to pokoušel 2x reklamovat ("je to v naprostém pořádku, děláte asi něco špatně... proč nepoužíváte LV, od toho tam je apod. apod.").

A jestli nezvládne ani tohle, tak alespoň jedno blbé prohlášení "Velice se omlouváme, ale udělali jsme u K5 chybu a nefungovala spolu s některými skly korektně. Velice nás mrzí, že jsme vám přidělali svou neschopností problémy".

Stačí se podívat třeba na Apple. Názor na něj může mít kdo chce jakej chce, ale když vyšel iPhone 1, tak Apple udělal chybu ve své cenové politice a po 3 měsících se ho rozhodl zlevnit o 1/3 ceny. Každý kupující dostal tu cenu nazpět v podobě kuponu. Když byla u iPhone4 "aféra" s anténou, každý původní zákazník dostal buď gumový obal, nebo mohl telefon vrátit.

To je ta ukázka k přístupu k zákazníkům, kde pak může fungovat nějaká vzájemná důvěra. To co ale posledních 5let předvádí Pentax je naprosto pravej opak a hlavně naprostý opak odkazu, který tady zanechal pravý Pentax (tedy žádná Hoya ani Ricoh atd.) a kuli kterému se cítim být fanouškem téhle značky.

To jsem se rozpovídal více, než sjem původně chtěl... ale chtěl jsem trochu vysvětlit, proč nemam K5II a proč jí asi mít ani nikdy nebudu. Pokud půjde K5 (1) na další reklamaci, možná budu požadovat její výměnu za K5II nebo vrácení pěněz... a bych bych II ještě zkusil. Rozhodně ale nemínim podporovat Pentax v současné situaci nákupem nového modelu. Nezaslouží si to ani za nehet.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od duves » 24 pro 2012, 08:35

miky, podla mna preháňaš, okrem toho, konkurencia nie je v kvalite na tom lepšie
http://digiarena.e15.cz/nikon-d600-ma-p ... -s-prachem
http://digiarena.e15.cz/canon-objevil-c ... u-6d-a-1dx

Lenže zrejme velkym hračom na trhu sa take priesery toleruju. Je to o tom, že všetci znižuju náklady a niekde sa to prejaví. Píšeš to tak, ako keby nekvalitu mal iba Pentax, no pozri si članky o canonoch a tych hlaškach error, problem s Canon 6D a zrkadlom, teraz tento novy Nikon 600D, 7000D tiež mala vadne kusy. Takže o čom točíš?

Ja mam k-30 od leta, mam 3 druhy SD kariet, nikdy s nimi nebol problem v žiadnom tele, ani v k-x, ani v k-r, ani teraz v k-30. Dokonca ani jeden starší pentax, čo som prerabal na infra (k10, k100, k-m, k20) neštrajkoval s SD kartami.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od miky_lbc » 24 pro 2012, 09:13

Já nikomu rozhodně nic netoleruju.... jen moje zkušenosti jsou prostě takové, jaké jsou. Když vezmu svoje nákupy u Pentax za posledních 5 let, tak to je v pořadí 50-135 SDM (leží v šuplíku s nefukčním AF, i když na něm je duální AF a fungovat by po změně FW klidně mohlo), K5 (nový kus jsem nedostal bez umazaného čipu ani na 3. pokus, ale až po reklamaci.... celkem byl na 11 reklamacích/výměnách/seřízení AF) , DA35 (ta jediná funguje bez problému) a *55 (problémy s ostřením a BF a FF jak z praku) a K5II minulý týden (dorazila se závadou na slotu paměťové karty).

U Canonu mam ten seznam asi 3x delší a světe div se... úplně všechno mi funguje bez jediného problému. Nikde neni trávním superzelenej, ale vůbec se to nedá srovnat s tím, co řeším s Pentaxem.

Ano, může to být smůla na Pentax a štěstí u Canonu atd. atd. Ale i kdyby člověk připustil, že to je věc pouze smůly, některé ty věci typu odcházení SDM nebo ostření na *55 nejsou jen smůla, ale globální problém. Viz to, co jsem psal... pokud ta *55 ostří na K5II dobře, tak na K5 bylo něco špatně. A Pentax to měl opravit nebo se alespoň omluvit. A ne, že to 3/4 roku budu komunikovat s autorizovaným servisem, který mi bude tvrdit, jak si vymýšlim, jak nevim o čem mluvim, jak mam nereálné požadavky a dělat ze mě idiota.

Ale to jsme odbočili od tématu...

... já jsem tim chtěl napsat jen to, že pokud přijde příští rok Pentax opravdu s nějakým přebrandovaným D600 (apod.) FF, tak si nemyslim, že to bude řešení, které by mělo mít úspěch. Velký úspěch nemá ani D600 a základna potenciálních zákazníků od Pentaxu je mnohem menší.

Pentax z mého pohledu prostě 5 let dělá všehcno proto, aby ztratil důvěru svých fanoušků a pokud jí chce získat zpět, musí uklidit ten bordel co nadělal. Jeho zákazníci hlavně musí mít jasno, kam značka směřuje... žádný roky trvající šum ohledně FF, naprosto nefunkční roadmapa skel a ukončování funkčních a oblíbených řad (k__D) a jejich náhrada za řady zcela jiné (K_). Nikdo s tímhle přístupem neví, zda koupí model a sežene za 3 roky jeho nástupce.

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Side » 24 pro 2012, 09:52

Smazána citace předchozího příspěvku. Prosím necitujte přímo předchozí příspěvek (viz. Pravidla). Admin

Zhruba před rokem jsem se rozhodl spolu s Pentaxem využívat systém Canon. Koupil jsem levně C30 a 1,8/50II...., objektiv za 2 měsíce odešel a snímač u Canonu byl příšerný, jen jsem malinko vytáhnul stíny a nastoupil tam deformovaný obraz. Měl jsem i objektiv 17-85USM a když mi při jednom focení 3x za sebou neudělal ostrou fotku, tak jsem C prodal. Neříkám, že Canon je špatný, ale Canonista nikdy nebudu, už jen díky kompromisním snímačům, které ve své třídě na Pentax nemají.
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od miky_lbc » 24 pro 2012, 10:01

Tak já myslim, že o tomhle ta debata neni...

Ale i kdyby být měla, tak 30D je archaickej šrot... takže se nelze moc divit, že se Ti v dnešní době moc nezdál :-).

Uživatelský avatar
Atrej
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Atrej » 24 pro 2012, 10:50

momentálne ceny D600/D800 napr: na amazon.de sú zaujímavé...určite sa nebudú rozhodovať podla ČR/SK trhu ale mali by to s FF skúsiť teraz...a ja si na 100% myslím že by o pentax FF bol záujem nie len u skalných fanúšikov...

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Side » 24 pro 2012, 11:00

[quote="miky_lbc"]Tak já myslim, že o tomhle ta debata neni...

Ale i kdyby být měla, tak 30D je archaickej šrot... takže se nelze moc divit, že se Ti v dnešní době moc nezdál :-).[/quot

Tak ono to sklouzlo k tomu, že i kdyby Pentax měl FF, tak by lidé měli strach např z AF. Nemyslím, že by to byl archaickej šrot, třeba Iso 100 je daleko kvalitnější, než u moderních odšumovaných např 600D, kdy zákazníci byli velmi sklamaní. Dokonce Canonista se přiznal, že krajiny na iso 100 má lepší z 450D, ale 600stovku používá na iso 400 a vyšší...., nic není, jak se zdá..., !!
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
Twix
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Okříšky

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Twix » 24 pro 2012, 11:05

S Pentaxem jsem nikdy problém neměl, jestli to vážně nebude rukama. Při ostření už mám ve zvyku namáčkonou spoušť 2x (u statických snímků), AF se ještě trochu dorovná a fotka je naprosto ostrá i u světelných skel. S da 50/1,8 ostří k-5 daleko rychleji než nikon 5100 s 50/1,4 takže si stihnu 2x namáčknout jak nic. Dorovnání BF/FF je potřeba skoro u všech skel, ale nikdy mi to nedělalo nějaký velký problém. Je potřeba to provést na světle a udělat více pokusů...
Do fullframe určitě půjdu a jsem jeden z těch kdo na něj netrpělivě čekají :-). Ikdyž budu muset koupit i nová skla.

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Pavel41 » 24 pro 2012, 11:14

Miky, máš smůlu na opravdu exotické problémy... :) Asi víš, že patřím k "rekordmanům" v reklamacích/výměně těl K-5, ovšem když byly problémy s SD kartami (K20D, K200D, K-7, K-5), týkaly se samotných karet (u K-7 jsme s techniky prodejce postupně vyzkoušeli asi 5 typů SD karet, podle tabulek vyhovujících, které nezvládaly tok dat při ukládání videa - jak popisuji tady před dlouhou dobou). Všímám si, že tě to všechno opravdu frustruje - chápu, že někde se musíš "vyzuřit". Ale když projdu tvé příspěvky za poslední řekneme tři roky, není podivuhodné, že při tvých finančních možnostech (navíc profesionálních) se pořád vracíš k těm pentaxáckým "lúzrům" ? :o I tak Ti přeji, stejně jako nám méně náročným, pěkné Vánoce a pohodu v příštím roce! :)
Pavel

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od miky_lbc » 24 pro 2012, 11:54

Twix:

Jj... všechno je vždycky rukama... když si doma foťák vystavíš a nebudeš s ním fotit, tak Ti z něho mechanické přepínače opravdu nevypadnou. Když si nekoupíš pořádné sklo, nikdy nezjistíš, že s ním K5 nezaostří správně atd. :-).

Pavel41:

Njn... ona odpověď na obě Tvoje poznámky je +- stejná. Já myslim, že zrovna Tobě nic o frustraci s reklamacema asi nemusím vykládat a narozdíl od ostatních, kteří žádnou reklamaci nezažili, tohle trochu chápeš.

Ale já a předchůdci z mojí rodiny používáme značku Pentax už asi 60 nebo 70 let, takže k ní mám určité pouto a o to víc, mě naprosto dere, co se s značkou děje poslední roky. Navíc (naštěstí) už není Pentax mojim hlavním systémem, kdyby byl, nemohl bych vůbec fotit, protože K5 je prakticky neustále fuč po servisech.

A fakt nevim, proč by se měl nějaký Pentaxář nazývat "lůzrem" či jakkoliv pejorativně jinak. Já jsem nikdy nic podobného netvrdil. Pouze tu říkám, že Pentax dneska už není ten Pentax, který tu byl před pár lety. A než se začne vymejšlet nějakej FF, tak je nejdříve potřeba uklidit bordel, který tu nadělala Hoya. Opravit issue, za ty co opravit nejdou se omluvit. Postarat se, aby lidí s 10+ reklamacema na tělo bylo jen naprosto mizivé procento v podobě několika nešťastníků na celém světě. Pokud je takových nešťastníků více než 10 v prdelákově typu ČR, tak je něco fakt hodně špatně ;-).

Ale k přání pěkných svátků se připojuji :-).

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od Čtvrtek » 24 pro 2012, 14:24

Jak píše Miky,rukama to je.Ale jde o to jen jestli těma co drží foťák,nebo ty co ho dávali při výrobě do krabice :D Protože ty stejné dávali do té krabice i tu mojí K-5 u které se nejde na AF spolehnout.
Před necelým týdnem se mě vrátila ,,jen'' asi po čtvrté z Německa a to nepočítám laborování našeho servisáka a cesty DA* 55mm do Francie.
A výsledek? Opět práce AF s DA* 55 podle nálady. Na clonu f1,4 přesně, na f2 před, na f2,8 atd. :D Někdy o pár cm,někdy o půl metra.Podle světla :D
STŘÍBRU ZDAR

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od BenaCZ » 24 pro 2012, 17:18

Miky mas proste smulu. Co k tomu vic rict. Ja mel taky 1 reklamaci na K20D ale probehlo to rychle a bezproblemu. Kamarad si koupil tu K5-II a je s tim spokojeny. Ostreni je vyrazne spolehlivejsi nez na predchozim modelu. Tak ja doufam, ze se ta kvalita bude zas postupne vylepsovat...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

oko.bere
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 26 dub 2011, 18:48
Bydliště: Zlín

Re: Full frame Pentax

Příspěvek od oko.bere » 24 pro 2012, 17:54

Po přečtení příspěvků od miky_lbc mne napadla otázka pro admina-nešla by na PFS hodit nějaká anketa ohledně spokojenosti uživatelů Px?
Já osobně patřím k těm šťastným.Sic jednu reklamaci má K5 měla(skvrna na čipu),ale ta proběhla naprosto standartně a od té doby jsem víc než spokojený uživatel.
K1;GR;FujiX10;Px: DA 35/2.4AL,FA 50/1.4,FA 135/2.8,FA 24-90/3.5-4.5,FA 80-320/4.5-5.6; Sigma 70-200/2.8 DG HSM II Macro; Irix 15/2.4Firefly; Biotar 58/2T; Helios 40-1 85/1.5; Revuenon MC 135/2.8; mezikroužky Soligor KA;blesky Pentax AF540FGZ, AF500FTZ

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“