Krajinný detail

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 26 říj 2020, 01:03

alda: opět se mi líbí, čiší z ní dřina :? Pokud si vybavuju vzpomínky z dětství, nejlíp se mi dívalo na práci v lese z nadhledu, někde ze stromu :lol: :lol: , na strom bych dnes ještě vylezl, ale nevím jestli i s foťákem. Taky přeji ať to ve škole jde samo. Je tam někdo lepší ve třídě? Sám si cvakám jen po zábavu, ale už sem se zařadil do kolonky nevzdělavatelný :mrgreen:
isaac: oly z blízka??? :? budu muset opustit myšlenku dobré fotky kvítek s teleobjektivem, doufám že sem ještě nedostal do věku o kterém mluví Svěrák v Cimrmanovi :lol: :mrgreen:

Taky přidám kvítko, netřesk na betonovém základu... z dálky...
Obrázek

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 26 říj 2020, 10:53

isaac i kp0: Parádní snímky kvítek i netřesku... :?
Tak v naší třídě prvního ročníku je nás 11, 8 žen a tři chlapi. Kromě dvou spolužaček z UTV
v Opavě ty lidičky ještě neznám a tak těžko posoudit, jak na tom s focením jsou. Co jsem zatím
u některých bab viděl, tak jsou na úrovní mobilních cvakálistek. Domníval jsem se, že na LK se
zaměřením na výtvarnou fotografii, se hlásí již fotografové znalí alespoň základních fotografických
znalostí. Opak je však pravdou. Jedna z bab si koupila foťák o prázdninách a druhá to teprve plánuje.
Takže zatím se vysvětluje co je to expoziční trojúhelník, kompozice, prostě úplné základy focení. No a
to mě trochu sere, protože nás ostatní to zdržuje od toho, co by jsme se chtěli učit a probírat. No uvidím,
kam se to bude dál ubírat a zda budu chtít absolvovat i druhý ročník... :roll:
Jinak se odložil kvůli covidu na neurčito i můj pátý fotokurz pro začátečníky, pořádaný Městem, který měl
začít 13.10. No a tož tak si v tem Moravskoslezkem kraju žiju a funguju... :mrgreen:
Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 26 říj 2020, 22:12

Tak to je důvod proč se nehlásím do žádných kurzů nebo vzdělávacích akcí, abych nebrzdil schopnější a kreativnější.... :lol:
Myslím že foťák u schopnosti vidět svět kreativně a zajímavě nehraje až tak roli, myslím že mě by překonal kdokoliv schopnější i s mobilem za tři tisíce :D. Na druhou stranu, nemůžeme být všichni geniální fotografové, to by pak byla nuda :lol:
Snad bacil brzo vymizí, podle těch čísel bych si tipnul že už ho mělo 15-20% lidí aniž by to tušili, teď ještě jednou tolik a je po něm...
Místní indiáni zanechali zajímavé kreace :?

Přidávám něco ze zahrádky od švagové, nějaký vetřelec mezi růžemi a mucha navrch, ty vlezou všude...
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 27 říj 2020, 06:20

kp0: Adéla ze zahrádky asi ještě nevečeřela... :mrgreen: :?
Máš pravdu v tom, že fototechnika u focení nehraje nijak zásadní roli, ale je důležité
se naučit tu techniku ovládat a používat a porozumět tomu, jak to vlastně funguje.
No a nedostatek talentu a kreativity se dá částečně nahradit studiem, praxí a nadšením
pro věc. A bez ohledu na výsledky to musí přinášet radost a uspokojení. A pokud by
tomu tak nebylo, tak alespoň já bych nefotil... :D
Obrázek
...už se blíží opět Dušičky a hřbitovy ožijí, covid, necovid... :mrgreen:

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 27 říj 2020, 11:38

alda: :? už to začíná, po dušičkách divočina do konce roku a i chvilku po něm... covid bude jen bonus, na jaro fabrika skoro stála, ale teď omezení neomezení všichni jedou...
Souhlasím, musí to bavit, ale lituju ty co se dívají na moje obrázky, ty musí být někdy vytočení nebo rezignovaní...Ale tu chvilku to překousnou a pak se mrknou na něco zajímavého :mrgreen: .

Nedefinovatelná kytka ze stejného místa
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 27 říj 2020, 13:53

kp0: Kytka nedefinovaná... :mrgreen: :? Nemusíš se vůbec podceňovat, máš
ty obrázky fajnové. Uvědom si, že nejsme všichni géniové a umělci, hlavně se
musí tvé obrázky líbit tobě a jestli s nimi má někdo problém, je to jeho problém... :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
toulavej54
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 872
Registrován: 27 pro 2018, 14:49
Bydliště: Praha a Jižní Čechy

Re: Krajinný detail

Příspěvek od toulavej54 » 27 říj 2020, 22:00

Předdušičková ...
Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 27 říj 2020, 23:34

kp0 : velmi pěkné kvítka v barvě :) :?

aldo : zajímavá totemová v našich lesích :) , taktéž pohled na asi německý válečný hřbitov a pravděpodobně židovský :?

toulavej54 : pěkný pohled v barvě, jak u aldy v BW :) :? na židovský hřbitov

já přidám pro jistotu jednu podzimní :)

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 28 říj 2020, 01:17

alda a toulavej na židovském hřbitově sem nebyl už hodně dlouho, naposled snad v Holešově, ty starší kamenné mi přijdou zajímavější, nové z umělého kamene takové depresivnější, ale vždy zaujme ten chaos... :?
isaac: podzimní je super, snad už se mi sejde počasí s volnou chvilkou a na stromech ještě něco bude...

Přidám ještě letní cvak "kvítka"
Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 28 říj 2020, 19:46

pěkné letní kvítko kp0 :) :? , letos to bylo s těma volnými chvilkami na focení trochu slušně na ho... :) , já jsem minulý týden při takové neplánové chvilce koupil novou podzimní bundu :) . Občas střídám auta, v každém mám co potřebuji + minim. jeden aparátek :) . Ale protože jsem si cca měsícem pořídil pro radost ve vyšším středním věku malou Suzuki (Swift Sport mi už dávno odcizila má vlastní dcérka :) ), tak jsem v tom SS neměl nic, ani tu bundu, venku +10 st. a já pochopitelně v tričku :) . Obchody s hadrama zavřené, ale hlava mi ještě zafungovala, otočil jsem to blízkého Lidlu, vím, že tam nějaké mikiny či aspoň montérkové blůzy obvykle mají :) . Uspěl jsem a vcelku dobrou podzimní bundu koupil za baťovských 499,- Kč. Už je trvale v kufru. Taková to byla neplánovaná chvilka z minulého týdne.

Přidám dnešní podzimní cyklisty

Obrázek
Naposledy upravil(a) isaacasimov dne 28 říj 2020, 23:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
toulavej54
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 872
Registrován: 27 pro 2018, 14:49
Bydliště: Praha a Jižní Čechy

Re: Krajinný detail

Příspěvek od toulavej54 » 28 říj 2020, 20:31

Fajnové lupení i podzimní krajinka :-)

Obrázek

Modříny už se pomalu chystají ke striptýzu :D :D

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 29 říj 2020, 00:24

toulavej: pěkný detail modřínové větvičky :? , začínám mít pocit stejný jako posledních pět šest let :), zase nic nestihnu...
isaac: radost jet na kole a nad ničím nepřemýšlet :? cyklisti překvapili, mají odpovídající pneu na "silnicu" :D
Dneska sme byly na hřbitově a okolo to hýřilo barvami. Jak na potvoru sem si řekl, že je venku šero a ponuro a nemá cenu nic brát, naschvál po deseti minutách jízdy se obloha protrhala a za půl hodiny bylo skoro jasno.... Takže závidím promptní řešení situace s bundou.
Toto kvítko už tu bylo odkvetené (isaac), tady se teprve chystá kvést...
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 29 říj 2020, 08:33

Máte tu flóru všichni podařenou... :?
Ze včerejšího kutí koní, byla tam se mnou vnučka, fotí na K-S2... :mrgreen:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: Krajinný detail

Příspěvek od atti.hombre » 29 říj 2020, 16:46

:? Paráda chlapci- sledujem! :-D
Aldo- tie kone sú šupa...
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Krajinný detail

Příspěvek od marian_r » 29 říj 2020, 17:56

aj kôň, aj koňov brat... :D

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“