Vodeodolnosť Pentaxu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodeodolnosť Pentaxu

Příspěvek od xmeda » 12 bře 2020, 13:42

bedo. píše:
12 bře 2020, 12:55
Koľko odhadujete, resp. akú máte skúsenosť, že vydrží taká odolnosť bez nejakého servisu typu výmena tesnení?

Po dobu zaruky :D


Ale takovym lehkym voditkem muze byt, ze kdyz mam na K5 nasazeny 18-135WR a zasunu ho rychle, tak to klade odpor a pri vytazeni krytky MIC-JACKu to jde najednou snadno a z te doury to vyfoukne proud vzduchu :)

Takze dokud nekde neni citit/slyset unikajici vzduch pri pruzdsim odzoomovani, je to asi +/- tesne.

Samozrejme neco jineho je dlouhodobe vystaveni vlhkosti, kdyby ten fotak byl cely den v 90% vlhkosti.. treba na lince zpracovani vnitrnosti nekde v masokombinatu :D :D Tam jsem jednou fotil do novin par fotek vietnamek jak vyvrhuji kurata... chutovka :D A nebo nejaka vlhka dzungle apod.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Vodeodolnosť Pentaxu

Příspěvek od bedo. » 12 bře 2020, 16:42

Odhadom tak 90% vlhkosť (každopádne u nás sa tomu vyrovná azda len sauna) som zažil v Hong Kongu ešte s *ist DS-kom s nasadenou F50/1.7 alebo DA40/2.8 Ltd. a všetko prežilo v pohode a funguje dodnes. Ale boli sme tam len nejaké 3 dni, počítam, že dlhšie pôsobenie by už zanechalo stopy.

siro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 95
Registrován: 17 pro 2014, 19:14

Re: Vodeodolnosť Pentaxu

Příspěvek od siro » 15 bře 2020, 10:49

Mám s K5 podobné zkušenosti jako xmeda, motokros, konírny plné prachu, na moři na plachetnici jsme chytli bouři, vlny asi okolo dvou metrů, K5 chytala jednu vlnu slané vody za druhou, sice jsem ji pak tolik pod sprchou nemydlil, ale sůl je sviňa tak jsem měl přece jen obavu, ale po záruce má už asi 7let a stále funguje bez servisu.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“