Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od Alf » 22 pro 2018, 20:49

Je to smutné ale je to tak.
https://www.youtube.com/watch?v=HgBCINPV1u8

Ale chápu proč to tak je. Je fakt, že šlo upgradovat K-1 mnohem lépe. Ne třeba čipem, ale šlo dát lepší procesor, větší buffer doladit video a udělat ho konečně použitelným hlavně na 4k.

Tahleta změna co byla to vlastně nebyl Upgrade, co se týče kvality obrazu při vyšších ISO to byl vlastně Downgrade

Opravdu začínám mít strach, že Ricoh Pentax uplně odepsal. Je potřeba dostat na trh APS-C tělo v mid nebo profi segmentu a udělat skutečný FF upgrade u K-1.

Ricoh se prostě chová tak, že spoléhá na svou věrnou základnu, že si koupíme prostě cokoliv co udělají a že už ani nemá cenu se snažit. Zlobí mě to. Olympus si v těžkém konkurenčním prostředí vymyslel vlastní linii malých kompaktních fotoaparátů a uspěl. Pentax prostě poslední dobou tahá za hodně krátký konec a ono se to může vymstít. Protože těch inzerátů, "prodávám kompletní výbavu Pentax" je čím dál více.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 22 pro 2018, 21:20

No vidíš, a já se těším na nové objektivy.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od zirecek » 22 pro 2018, 21:55

Pentax je tam, kam se dostal vlastním přičiněním. Nezanedbatelná část přičinění je PR přístup k uživatelské základně. Až nyní rozjíždí webovky s fotografiemi svých uživatelů. Část lidí přechází k MILC a Pentax by měl alespoň hodit do světa nějaké info k tomu, co bude - nějakou vlaštovku ve smyslu, vydržte, má cenu zůstat. Protože zatím to vypadá, že nic nebude v IQ 2019 a nepřímá informace pro uživatele je, nemá to cenu, v klidu odejděte, nemáme o vás zájem. Lidé ve vedení PR, kteří se účastní výstav, ti prostě nedělají svou práci dobře. Případně to může být i řízený sestup.

Je to viditelné i na těchto stránkách - hodně bývalých uživatelů Pentaxu, kteří zde byli aktivní, byli usměrněni a odešli, či sami přestali přispívat, bo nejsou už Pentax, což je škoda. Projevuje se to na aktivitě na těchto stránkách.
Pro mne je Pentax srdeční záležitost. Ale jediné, co mne ještě trochu drží, je odolnost objektivu 24-70 a 70-200 na odlesky při nočních fotkách a nechuť se učit nové postupy u jiného systému. Kdybych našel podobou alternativu u Fuji, už fotím s X-H1. Anebo se Sony, kdyby jejich objektivy nebyly finančně mimo mísu. Protože proti MILC z velké části zbrojí Ti, kteří ji ještě nevyzkoušeli. DSLR se pozvolně smrskne do úzkoprofilového spektra uživatelů během pár let... CaNikon má co dohánět a téměř všechen potenciál teď vrhne do MILC.
Naposledy upravil(a) zirecek dne 22 pro 2018, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od lennyl » 22 pro 2018, 22:06

pozeram priebezne pentaxforums.com kde som zaregistrovany. uz snad viac ako pol roka nic realne, iba dohady.

toto som nasiel aktualne:

Hints about future products on Twitter
Upcoming products
- The first thing to come will be a lens or lenses (not clear if referring to one or multiple)
- K-3 Evolved camera is under heavy development (they have used this "evolved" phrasing before - it's clear they don't want it to be seen as a mere K-3 III)
- Two other products that were discussed specifically, but cannot be mentioned. I assume these are not things on the roadmap, and it’s just my speculation but I think they are cameras
- He loves the idea of an LX Digital, but I don’t see any indication that it is actually coming
- When asked whether anything would come out for the centenary, he hinted at something silver (just a k-1 II limited edition?)

DA* 11-18
- The rep brought a prototype of the DA* 11-18. It looks basically complete.
- It has an indentation for attaching a “lens heater for shooting stars”.
- It doesn’t seem to be confirmed that the heater will be released.

Other
- He also brought along one of the original, never-produced K-1s. You can see it in the photos.
- When they develop cameras, they don’t ask themselves “What will sell?”, they ask “Will it be interesting to use?”
- They sold loads of Qs in Japan, but overseas was a different story (not such a surprise)
- The GXR A12 was selling well right up until the end (this is interesting to me)

Overall, it sounds like there is lots to look forward to next year.

Read more at: https://www.pentaxforums.com/forums/16- ... z5aRthYKcw

prekladat to nebudem. radsej. lebo by som urobil este daku chybu :) skuste google translator.

nemam rad tie porovnania a testy od "odbornikov" (myslim to vo vseobecnosti), podla mna je K-1 II dobry fotak, obrazovo aj ovladanim. ostrenie mi prislo najlepsie na stredovy AF bod (so sklami co som mal na f1,4 a f1,8).
naviac mi aj teraz pridu stale zaujimavo obrazove vystupy z Pentax objektivov (renderovanie, farby, protisvetlo) aj naproti drahym Sony sklam alebo korigovanej Sigma ART serie.

ale aj tak som sa na to uz vykaslal. mam nieco mensie, lahsie, ostri to vsade na fotke. obraz je tiez dost dobry. objektivy nemam drahe a su v pohode.
Naposledy upravil(a) lennyl dne 23 pro 2018, 06:41, celkem upraveno 1 x.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od zirecek » 22 pro 2018, 22:16

Smutné je, že se zabýváme takovými informačními zdroji, které sice vypadají konkrétně a zajímavě, ale také se může na konci stát, že se z nich nenaplní téměř nic. Zkušenosti už takové prostě máme.
Mne by vážně zajímaly čísla prodejů značek. Selským rozumem je zřejmé, že Pentax asi neposiluje počtem nebo ziskem v divizi fototechniky, pomineme-li Thetu.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od hilda4sea » 22 pro 2018, 22:37

Ono to zase není tak zlé. Pentax má konečně moderní základ pro FF v podobě 15-30, 24-70 a 70-200. Jak je vidět na fotkách fotbalu od fakt, tak se s tím sport fotit dá. Asi to chce trochu pocvičit a vyjít systému naproti. Cena je tak nějak přiměřená konkurenci za nativní skla. Trochu asi je vada na kráse, že jde v podstatě o rebrandované Tamrony, které na jiné DSLR tolik nestojí.
Myslím, že horší faktor je trend odklonu od DSLR, který nedává RICOHu téměř žádnou perspektivu v tomto segmentu. Prostě systémových MLC se prodává víc než DSLR. Nejen ve světě, ale i v našem rybníčku. Trochu mi to připomíná vtip z dob dávno minulých, kdy RVHP "dohánělo" EHS.
"Když konečně zvládli výrobu pazourků, tak zjistili, že je doba bronzová".
Je jasné, že budoucí potřebu DSLR hladce pokryje Canikon a jejich rozvinutá nabídka příslušenství s možností kombinace objektivů DSLR+MLC. Takže RICOHu jeho postavení není co závidět.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od MaraM » 22 pro 2018, 23:42

Už v době vydání K-1 bylo dost věcí zastaralých a upgrade toho moc nepřinesl. O K-1 jsem moc neuvažoval, především kvůli financím (jak těla, tak hlavně FF objektivů) a relativní zánovosti mojí K-3. Dnes už bych o FF těle přemýšlel, K-3 už toho má docela dost nacvakáno, byla i v servise, ale kdyby měla odejít, tak nevím čím bych ji nahradil.

K-1II je za celkem slušnou cenu, ale asi bych chtěl něco novějšího. A taky aspoň nějaký náznak, že to Pentax myslí vážně, protože s investicí do objektivů by to byla docela pálka. KP má hezký design, parádně zvládá šum, ale jako náhrada K-3 je to málo, naopak v něčem i krok zpět. Asi bych to vyřešil "dočasně" novou K-70, která je za skvělé peníze...

Je to zajímavý paradox, v podstatě dost netržní. Současná nabídka Pentax těl mě neláká, tím že bych uvažoval o FF nechci nakupovat DA skla a tím, že nevím jestli vyjde nějaké zajímavé (a pro mě dostupné) FF tělo nechci kupovat ani DFA skla. V podstatě mně ve výbavě nic nechybí, takže ušetřím. Jen Ricoh ostrouhá a já si neudělám žádnou radost. :-)
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 09:34

V posledních letech vyšli:
28-105,
15-30,
24-70,
70-200,
150-450,
50.
Plakat nad těmito kousky mi přijde už poněkud zženštilé. Na druhou stranu žijeme v době, kdy každý třetí člověk ne/potřebuje každý rok nový mobil. Takže proč ne,
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od MaraM » 23 pro 2018, 10:36

Zoomy moc nevyužívám, takže mně přijdou dost drahé, na moje využití. Ale problém vidím opravdu někde jinde. Nová padesátka se mně docela líbí a cena je relativně v pohodě. Kdybych věděl, že si za rok, za dva koupím FF, tak ji už mám. Ale Pentax nedrží vývojové řady, nikdo netuší kterým směrem se vydá...

Zatím si vystačím, takže uvažuju spíš až o nástupci K-1II. Ale může přijít nějaké FF KP, nebo nějaká totálně namakaná mašinka, cenově někde jinde. Nebo taky nemusí přijít nic. :-)
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 11:51

FF ve stylu KP zde ještě nepadlo.
To by se mi moc líbilo.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od lennyl » 23 pro 2018, 13:32

nedavno ked som mal este inzerat na FA31/1,8 Limited, volal mi na to sklo jeden chalan z BA, ale uz som ho predal.
je cerstvym majitelom Pentax K-1 (aspon tak som mu rozumel, K-1 II nespominal). rozhodoval sa medzi Sony A7III a Pentaxom. vyzera to,ze foti oficialne koncerty.

tak sa ma hned spytal, ze co ma urobit, aby mu Pentax presne ostril. ze ma vela zlych fotiek. doporucil som mu rezim A-9 (SEL2) a nechat AF bod v strede hladacika.
ostal spokojny, ze ma vsetko paradne ostre zrazu. a hned sa ma spytal, preco ma hnusne pasiky na LCD obrazovkach za spevakmi. poradil som mu pri takej scene zapnut simulaciu AA filtra.

ani ostatne znacky Canon/Nikon/Sony/Fuji dako extra dopredu neoznamuju ake telo vyjde. ale v tej hlavnej linii svojich produktov dodrzuju urcitu pravidelnost. to je rozdiel od Pentaxu.
to iste je s objektivmi. resp. ked daky novy objektiv oznamia vyrobcovia, tak ho aj +- realne predavaju (videl som vynimky u noviniek od Nikonu ze nestihali vyrabat a meskali s objednavkami).
na 11-18 sa caka snad rok. 85/1,4 je v nebesiach, o 24mm,35mm a 135mm FF ani nehovorim, to tu nebude ani o 4roky. a ako to vidi potom normalny hobby fotograf? no vykasle sa na to a kupi napr. A7III za 1.800euro. (a hned ma moznost nasadit na to AF skla Sony/Sigma/Tamron/Samyang).
a kto ma ine priority, tiez kasle na ine znacky a ma Pentax K-1 a zoomy co spominal fakt :)

pentax asi nema take velke financie aby to vsetko utiahol a na cas. aj v tom videu DPreview TV hovorili nieco v style, ze Pentax maju radi, ale ze je to skor uz znacka iba pre vernych pentaxakov.
ale na to, ze kolko tam vyhlastali, celkom sa este drzali :-D
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 14:52

lennyl píše:
23 pro 2018, 13:32
[/u]
a kto ma ine priority, tiez kasle na ine znacky a ma Pentax K-1 a zoomy co spominal fakt :)
No, já toho už vystřídal tolik, že zrovna nejsem žádný Pentax ultras.
Občas mi jen zaráží ten neklid a nespokojenost.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od Alf » 23 pro 2018, 15:14

@fatk všechno jenom zjednodušuješ. Za prvé vůbec nikdo tu nebrečel kvůli objektivům. Celé vlákno se jasně jmenuje druhý nejhorší fotoaparát roku Pentax K-1 II. Za druhé Pentax má obrovské mezery za konkurencí. Ne drobné, ale obrovské
1) Procesor
2) Video
3) Zaostřování
4) a až na čtvrtém místě nedostatek kvalitních profesionálních skel. Třeba portrétní sklo až nyní teprve teď se chystá 85mm 1,4 to je sakra hodně pozdě.

Ale na DPreview mají pravdu K-1 Mark II je čistý podvod vylepšení absolutně minimální.
Nespokojenost je ne kvůli současnosti, ale kvůli budoucnosti. Já mám vysněný fotoaparát, malý, skladný, s vyklápěcím displejem s výborným čipem, ale sakra i já bych chtěl lepší procík nebo rychlejší zaostřování. Stačilo by mi, kdyby bylo zaostřování alespoň poloviční jako u Olympusu, a ne pětkrát pomalejší.

Pokud to takhle půjde dál nebude žádný Pentax. A o tomto je. Pentax musí udělat dobré tělo pro APS-C a pro FF v profi nebo mid-range, aby mohl dál existovat.

Klidně si buď spokojenej. My chceme aby Pentax byl alespoň o trochu lepší, aby značka nezmizela a pokračovala. To ale znamená konstatní progress. Pentax stagnuje a K-1 II je prostě jasný důkaz stagnace.

Nikdo tu nepláče zženštile jak jsi doslova napsal. Máme obavy o budoucnost a oprávněné. DPreview je pojem v digitální fotografii a oni ty obavy mají také.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od MaraM » 23 pro 2018, 15:22

Podvodem bych K-1II úplně nenazval, cena, pokud se nepletu, nějak nestoupla, ostření se trochu zlepšilo. Je to taková záplata, která přinesla trochu času. Za 43 tisíc, za co se to dalo nedávno sehnat ve VK Fotu bych se podvedený nepřipadal.

Ze zbytkem ale naprostý souhlas, chtělo by to dvě nová těla z vyšších tříd.
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 15:37

Možná si to jen nedělám složitější, než to je.
Přidáním citoslovců do příspěvku více pravdy nezískám.
Fotit je rozhodně čím a opticky v TOP kvalitě.
5x rychlejší ostření Olyho je chyméra.
Pokud skončí Pentax, koupím si jiný nástroj na obrázky.
Netvrdím, že budu nadšený, ale tak to prostě bude.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“