Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirifno
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 655
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od jirifno » 31 pro 2011, 14:01

V příspěvku o K5 jsi psal, že pomohla aktualizace FW? 1.11 je nejnovější a tu jsi měl ve starém i tomhle těle? Jak to tedy je.
Fuji X-T1, Fuji X-T2, Samyang 8/2,8, Fujinon XF 14/2,8, Fujinon XF 23/1,4, Fujinon XF 56/1,2, Fujinon XF 50-140/2,8, Manfrotto BeFree GT XPRO karbon, blesk Nissin i60A + Air 1

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 31 pro 2011, 14:08

Blbě napsáno, myšleno to bylo tak, že majitelům K-5 pomohla ta aktualizace, co jsem tady z diskuze pochopil.
Já měl 1.1, aktualizoval jsem na 1.11 a žádná změna, takže právě nepomohlo to...
Jiank jsem normálně napsal mail Pentaxu, jak to je - jestli se pracuje na řešení pomocí FW, nebo jestl iej to vyloučeno...

Taurusek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 26 led 2011, 02:02
Bydliště: MSK

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od Taurusek » 31 pro 2011, 16:30

Sám jsem si kupoval nové tělo, Pentax K-x.

A dneska bych si asi nové tělo nekoupil, ale koupil bych si bazarové. A za ušetřené prachy si k němu koupil Tamrona 17-50/2,8. Dneska se dá koupit K-x ještě s roční zárukou za 7 tis.

A pokud člověk fotí do RAWu, a navíc hlavně krajinky, tak si myslím, že K-x by bylo dostačující. Nevadila by ani absence rozsvícení ostřících bodů. Sám jsem si na to zvyknul a nečiní mi to problémy, a když je to opravdu v kvapu, tak to práskám na střed a pak řežu.

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 31 pro 2011, 19:45

Kamarádka nemá Tamrona, ale Sigmu, která má stené parametry. Nevím, jaký rozdíl je v kresbě atd., ale je hodně v pohodě...
Nevím, počkám, jestli se mi v pondělí ozvou z Pentaxu na dotaz, když ne (nebo s tím, že s tím nejde nic udělat), balík jde...ale vzhledem k tomu, že u K-5 měla pomoct verze 1.03 snad a tady nic, tak snad by to mělo jít řešit pomocí fw, ale to už je na nich...
No, tak vypadá to, že přichází nová verze FW 1.12 pro K-5, ale pro K-r zatím nic...buď konec z důvodu ukončení výroby, nebo na něm ještě pracují...počkám si na ten mail....

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od al.vlado » 31 pro 2011, 22:18

Jakub, odkiaľ máš info, že sa chystá nový FW pre K-5?
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 01 led 2012, 01:56

Může to být zase jen typický drb, ale nereálné by to asi nebylo...
http://photorumors.com/2011/12/29/firmw ... ming-soon/
Jo, a přesně podle fór funguje jeden oblbovák - nastavit WB na žárovku, AF korekci na -10 a pak tro fachá dobře, skoro ideálně. Proto takovým výsledkům bych neřekl ani slovo. Jenže blbé je, když použijete blesk - buď se změní WB, nebo, pokud necháte natvrdo žárovku, fotka je hnusně modrá - jen fotit do RAWu a pak v PC upravit to WB. Nebýt toho, asi se smířím s přenastavováním, když budu fotit po žárovkama. Al myslím, že tohle by hoši z Pentaxu mohli teda ošetřit pomocí FW, hlavně, když je to známý problém i řešení - sám jsem to jen vyčetl na jednom fóru jako vyzkoušené a funkční - a zdá se, že to tak opravdu je. Sem tam trošičku ujede i tak, ale to už bych fakt přežil...

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 01 led 2012, 12:06

Jj, na rovinu skoro to vypadá že si Pentax asi nechám. Po pravdě, vevnitř fotím málo (ale občas fotím, chaty, rodiné oslavy...klasika) takže kdyby to občurat nešlo, bylo by to blbé. Ale takhle to už zkousnout jde. Hlavně, tohle by pomocí FW šlo opravit určitě. Jen, když K-r skončil, jestli vůbec mají zájem na tom máknout? Tohle řešení je staré půl roku, to už sakra mohli udělat, ne? :( Navíc přímo ho doporučoval servisák od Pentaxu v USA klientům... Jen mám trošičku dojem, že můj Pentax má ten FF trošku větší, než zbytek, ale může jít jen o dojem. Stejně se choval i předchozí, takže asi OK. Je to ale stejně škoda. Vím, že nic není dokonalé, ale tomuhle foťáku nechybí, co jsem zatím zjistil NIC! Za ty prachy... A tahle blbost to hodně kazí. A když to je řešitelné, mohli by s tím fakt něco udělat, protože člověku to fakt kazí radost....
No, jsem zvědavý na mail od Pentaxu, jestli budou ochotní a schopní zjistit a říct, jestli se na problému, který znají, pracuje a jestli vůbec na K-r bude ještě FW. Mám jinak trochu strach, že K-r byla poslední low-end zrcadlovkou. Ale pokud by se vyráběly těla za 20k dál, i to bych zkousnul. Když si teď s K-r posháním skla, tak časem za 4,5 let jen vyměním tělo a to bych klidně už šel na něco, jako je K-5

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od elho_cid » 02 led 2012, 10:13

Co se nových FW týče, tak Pentax párkrát udělal update FW i na foťáky co se už 2 roky nevyráběly. Šlo myslím tehdy o podporu SDHC karet v hodně starých zrcadlovkách.
Sám s K-r osobní zkušenost nemám, ale zaslechl jsem, že některé opravdu mají problémy s FF při horším světle. Prý někdy pomohlo manuální nastavení WB. Ale nemají to všechny, takže reklamace určitě není špatný nápad.
Na fotky v mizerném interiérovém světle bych stejně doporučoval brzy pořídit něco jako DAL 35/2,4...

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 02 led 2012, 11:16

Ano, právě, že te´d už taky vím, že všechny to nedělají - ale některé hodně (moje), některé méně, některé vůbec pak. Takže reklamuji a věřím, že si vykoleduji dobrý kus nakonec. Jinak přišel mi mail z Megapixelu, že mají čerstvé vyjádření Pentaxu, že K-r bude pokračovat, výroba byla přerušena jen pro záplavy v Thajsku. Je to v rozporu se vším, co na netu je, ale logiku to má a byla by to dobrá zpráva jen. Megapixelu by snad zastoupení Pentaxu nelhalo, ne?...

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 02 led 2012, 17:45

Tak Pentax byl odeslán zpět do Pardubek, budou mi vráceny prachy, a už jsem se domluvil s Exapro - přišla mi dnes nabídka (ceník), mailoval jsem si s nimi, ochota na jedničku - mají černou K-r se seťákem skladem a vykouší mi, zda je sestava v pořádku - práve ostření pod žárovkami. Takže - vše se začíná konečně obracet k lepšímu (tedy doufám) :)

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 02 led 2012, 18:06

Díky. Teď ho bude hodně potřebovat 4.1 :lol: jen doufám, že nebudu naháněn za svůj výkon po fakultě a paní doktorka mě nebude mlátit zákoníkem, ale jen mě v poklidu vyrazí, když už...

Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 09 bře 2011, 20:41

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od Hnz » 02 led 2012, 18:28

no když tě vyhodí tím lépe, svět nepotřebuje dalšího právníka :D

jinak hodně štěstí...
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 02 led 2012, 18:44

:D tak to díky :lol:

ptr
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 03 led 2012, 14:01

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od ptr » 03 led 2012, 14:13

tak som nazhaveny na k-r, ale o tomto probleme sa mi pri mojej staruckej *ist DL ani nesnivalo. ostri mi v polosere uplne v pohode ako aj pri umelom - ziarivkovom svetle. dnes som ju chcel objednat, ale pockam ako sa to vyvrbi. nerad by som trpel ako jakub.

Uživatelský avatar
JakubCh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 25 pro 2011, 00:41
Bydliště: Havířov, škola v Olomouci, takže střídačka :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjetý AF u nové K-r a 18-55

Příspěvek od JakubCh » 03 led 2012, 14:52

Dám vědět, neboj. Dnes se ozvali z Pardubic, balík dorazil, ale vrácení během 14 dní se jim nezdálo - prý to nebylo v pořádku zabalené. Přitom šlo o to, že - což přiznávám přiznávám, některé sáčky, ve kterých byl třeba řemínek chyběly - protože se třeba při vybalování i roztrhnuly. No a naskládáno to taky asi nebylo přesně stejně, jako to chodí z výroby, i proto, že naskládat to přesně stejně je prakticky vyloučeno, když člověk nemá mustr. Nicméně vše bylo komplet, neponičené, takže jsem jim ve vší slušnosti napsal mailem, jak si představuji vyřízení věci a že trvám na vrácení peněz. Nejvíc mě dorazila ale věta prodavače: "myslíte, že takhle to mohu prodat někomu dalšímu?". Celkem toho chudáka pak lituji...pokud to fakt v tomhle případě prodají dál. Hlavně, že jsem jim poslal mail s fotkami (ty testové) i přesným popisem, co to dělá...(ne, že by byl až tak třeba).
No, verdikt ČOI k téhle otázce je jasný, že chybělo pár (tak maximálně dva) sáčky a že to nebylo přesně uložené, to je fakt značně nerelevantní. Kdybych třeba poškubal krabici, dodal potrhaný návod...neřeknu. Tohle mě ale celkem dostalo...
Ale už tak nějak vím, že nedejbůh se to může protáhnout, ale zatím doufám, že se vše vyřídí v poklidu a rychlosti. A jak dorazí mašinka z Exapro (předem překontrolovaná), dám pak vědět. Určitě bych ale bez vyzkoušení nekupoval...pro jistotu. V Exapro ale byli velice ochotní, že mi ji vyzkouší, než ji pošlou, tak to se dá pak. Ty to máš doma přímo, tak to máš úplně super :)

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-m/K-x/K-r“