Exapro

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Exapro

Příspěvek od duves » 13 zář 2011, 05:18

ady píše:fotoparat sa posielal este minuly tyzden do servisu v michalovciach kde bol aj kupovany ale az po tyzdni sa ozvali,ze pisali do nemecka s tym,ze co maju robit, ci im to maju vlastne poslat......
A nechcu od zakaznika navod ako to opraviť?
Dik za info na exapro. Osobne som tam ešte nič nenakupil a po tejto referencii ani nenakupim. Mam aj ine alteranativy, iny overeny obchod s vypočtovou technikou.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 13 zář 2011, 07:39

ja som tiez zostal zaskoceny z toho,ze to tam tyzden u nich susili a museli pisat do nemecka ci im to tam maju poslat, lebo doteraz maximalna spokojnost, hlavne s predajcom, je to velmi ochotny pan ktory vzdy promtne a spohalivo vsetko vybavil a sam od seba dokazal na veci u nich kupovane spravit lepsiu cenu .....

Uživatelský avatar
robogogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 364
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Re: Exapro

Příspěvek od robogogo » 13 zář 2011, 12:10

Len tak na okraj, už dva roky nakupujem v Exapre a úplná spokojnosť-prístup,ústretovosť,možnosť zľavy... Nijako Exapro nebránim,no nezabúdajme,že je jediný na Slovensku a ako distribútor Pentaxu sa celkom dobre postaral o reklamácie čipu na K-5. Prečo majú podobné problémy Canikoni pri úplne iných servisoch? Ja si myslím,že Pentaxáci môžu byť radi,že Exapro vôbec je...

Ady-držím palce s opravou.
K 30, Tamron 17-50/2,8 Pentax 55-300/4,5-5,8 Pentax 100/2,8 WR Pentax F 50/1,7 Tokina AF 70-210/4,5

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od al.vlado » 13 zář 2011, 14:41

Tiež nakupujem v Exapro už dva roky a s prístupom pána Šikru ako predajcu som maximálne spokojný.
Od pondelka 5.9.2011 mali v servise môj 1 mesiac starý K-5 a v piatok 9.9.2011 mi telefonoval servisák z Exapro, že môj list s popisom porúch preložili do nemčiny a aparát odoslali do Nemecka na posúdenie. Vyjadriť by sa vraj mali do konca tohto týždňa, tak som zvedavý.
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od duves » 13 zář 2011, 15:49

Už ste mali niekto vymenene nove telo? Teda..okrem tej zavady špinavy snimač na k-5. Zaujima ma postoj exapro pri neopravitelnej reklamacii trebars po 18 mesiacoch od kupy.

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Exapro

Příspěvek od Klingo » 14 zář 2011, 07:33

Známemu vymenili telo K-20 ,blblo to s kartami.Ja práve čakám na vyjadrenie z nemecka či mi na K-5 vymenia celý AF modul alebo rovno nové telo.Až po tretej reklamácií sa totiž prišlo na príčinu,prečo mi aparát ostrí zle.Vátili mi ho naposledy že aparát ostrí dobre.Po donesení domov aparát ostril dobre ale iba do chvíľe,kým som neprepol ostrenie z jedného bodu na ručný výber bodov-takisto som použil stredný bod.Zrazu to začalo ostriť ako sa tomu chcelo.Po rozhovore so servisákom sa ukázalo,že oni testujú AF iba na stredovom bode.Ten meria naozaj iba v jedinom bode.Lenže stredový bod vybraný z výberu bodov berie a prepočítava vzdialenosti aj z okolitých bodov.To že vtedy ostrí zle znamená,že nieje v presnej rovine a pri prepočte robí chyby.Lenže toto sa malo pri vyhodnocovaní v servise ukázať a keď nie,bude asi AF modul vadný.Takže dám vedieť ako som dopadol.
P.S. p.Šikra už zašal robiť zo mňa blbca čo špekuľuje,v Dynaxe ho museli presviečať že ja chcem nové telo,nie peniaze.Tak uvidím čo bude.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Exapro

Příspěvek od yoli » 14 zář 2011, 10:04

Pán Šikra sa chová, ako prudko ústretový obchodník so slovenským nádychom a ten slovenský nádych sa sem tam prejavuje pri reklamáciach :) Aj z otca robili špekulanta, keď reklamoval týždeň starý 16-45, lebo v ňom strašne hrkalo, ako detcká hračka, vraj je vôľa kvôli zime a mrazu.........samozrejme, že sa to skončilo dobre, otcovi sklo vymenili a to nové už malo aj iné SMC? (nerobí nádych do červena na fotkách). Teraz ho dal zoštelovať s K10 aj s čistením a ostrí vraj presne na 16mm. No a pondelok zobral K-r, takže pri otcovi sa už neprejavuje, ako ku špekulantovi, alo ako ku zákaznikovi, čo robí tržbu :) Myslím si, že aj my by sme boli rovnakí obchodníci :lol:

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Exapro

Příspěvek od Ivan-K » 14 zář 2011, 10:50

Nerobte si z oficialneho zastúpenia EXAPRO ťažku hlavu, ja neviem s kým som volal, ale keby ten človek na opačnom konci bol cukrár tak by ma to vôbec neprekvapilo, ono foťáky dokáže predávať hocikto, ale je otázka či sa tomu aj rozumie po technickej stránke, nakoniec sme dospeli k tomu že o mojom probléme musíme komunikovať s technikom. Tiež neviem meno toho pána, ale tomu ked som vysvetlil svoj problém tak hned vedel čo myslím (som strojár a technické veci vysvetliť nemám problém), nutnosť správneho nakalibrovania matnice plieškami, ale aj tak som nemal z toho najlepší pocit , tak som si to urobil doma sám, respektíve naučil som sa žiť s daným problémom...
Smola je že to obchodné zastúpenie mám príliš od ruky, lebo inak ked kúpim nové telo tak by som tam bol asi tak často ako poštár, pripadá mi to že ak tam človek nepríde osobne a polopate im nevysvetlí problém aspon 3x a aj reálne nepredvedie , tak to berú na príliš ľahkú váhu = zakázníkov majú za blbcov, ktorý hladajú problém tam kde nie je...
Za dalšie si neviem vysvetliť dôvod riešenia reklamacie cez DE distribútora, čím sa zbytočne naťahuje čas o celé týždne... Servis má byť vybavený tak aby dokázal vyriešiť každý problém
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Exapro

Příspěvek od Klingo » 14 zář 2011, 10:55

Tak som nič neporiešil.Šikra sa naďalej stavia k problému ako by som bol špekulant a odmieta vymeniť telo,napriek tomu,že už dve reklamácie boli uznané.Posielať do nemecka si nemôžem dovoliť,mám aj záväzky a druhé telo nemám.Takže ostáva iba znalec a súd.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 14 zář 2011, 11:01

super ,zacinam byt zvedavy ako otec pochodi, lebo po dnesnom telefonate do Exapro ziaden pokrok, nemci este neodpisali co s tym takze K5 tam asi niekde lezi v policke , no co 30dnova lehota pekne plynie a cca 10 dni je z nej uz fuc ....

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od duves » 14 zář 2011, 15:43

Klingo píše:Tak som nič neporiešil.Šikra sa naďalej stavia k problému ako by som bol špekulant a odmieta vymeniť telo,napriek tomu,že už dve reklamácie boli uznané.Posielať do nemecka si nemôžem dovoliť,mám aj záväzky a druhé telo nemám.Takže ostáva iba znalec a súd.
al.vlado píše:Tiež nakupujem v Exapro už dva roky a s prístupom pána Šikru ako predajcu som maximálne spokojný.
Od pondelka 5.9.2011 mali v servise môj 1 mesiac starý K-5 a v piatok 9.9.2011 mi telefonoval servisák z Exapro, že môj list s popisom porúch preložili do nemčiny a aparát odoslali do Nemecka na posúdenie. Vyjadriť by sa vraj mali do konca tohto týždňa, tak som zvedavý.
Super feedback na exapro, nezabodovalo. Ja nakupujem PC techniku v Alze, mam to za rohom. Takže to bude moj líder aj pre nove telo, až to bude aktuálne.
A tebe Martin držím palce.

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Exapro

Příspěvek od 100r » 15 zář 2011, 19:10

S exaprom mam aj ja rozne skusenosti. Pri servise rozbitej trojtyzdnovej K20 mi dali kalkulaciu cca 12k SKK nakoniec som platil 17,5k SKK a cakal som cca 1,5 mesiaca - nove telo som kupoval za 22k :? nastastie mi dosla presne v den akcie, ktoru som mal fotit...
Vymena SDM v 16-50 sla nedavno v pohode a spokojnosti za cca 80€, lebo mali motor skladom...
Borek bol v pohode a sikovny servisak, Vrabel sa zda byt tiez v pohode. Ale ked tam volate, servisak tam nikdy nie je :)
kamos pre pristup exapra presiel na nikon, doyebali mu tam ostrenie FA77, FA31 tam mal 2x lebo prvykrat mu na nej nic nespravili, robili trocha z neho idiota - je im jedno ci tam servisujete kompakt alebo FA31, pristup ten isty.
Nejak mi pristup exapra pripada, ako by to nechceli robit, ze im distribucia PENTAX je len pritazou. Trocha keby zacali masirovat pentaxacku komunitu na slovensku, mali by aj vacsie trzby. Henten klub nestaci... nie je ich nikde vidiet, pocut, citat... celkovy pocit mam z nich, ze si chcu pilit konar pod sebou :?
Kamos, ktory je distributorom inych fotoznaciek (oly, leica, hassie a tak... :D ) a prislusenstva, by ich mohol vyskolit ukazkovemu pristupu obchodnika :)
Urobit cenu lepsiu ako exapro moze spravit hocikto, kto ma VO s vacsimi obratmi... :wink:
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od duves » 15 zář 2011, 20:01

100r píše:Urobit cenu lepsiu ako exapro moze spravit hocikto, kto ma VO s vacsimi obratmi... :wink:
To nie je problem. Ja mam k-x kupovany za lepšiu cenu ako ponuka exapro a vedel by som tak kupit aj k-5. Ale ak pojdem do lepšieho tela, tak chcem dlhšiu záruku ako sú 2 roky, takže alza.

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od Lukas_Gal » 15 zář 2011, 20:28

Ja mam s EXAPRO zatial len dobre skusenosti. Co sa tyka propagacie znacky, resp. starostlivosti o zakaznikov si myslim, ze sme na tom este dobre. Naozaj by ste nechceli mat servis ako ma Canon na Slovensku :). I ked by bolo super keby bolo nieco ako je CPS od Canonu i ked na v SR ani CR to nefunguje Px/EXAPRO by mohol na tomto zapracovat.
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 15 zář 2011, 22:32

s tymi servsmi je to u nas bieda, myslim,ze v CZ je to take iste, firmam sa neoplati stavat servisne centra pre tak maly trh tak je jednoduchsie dat niekomu licenciu

servis canonu v prolaike je kapitola sama o sebe .....ale nastastie su na slovensku aj taki predajcovia canonu ktory maju vyslovene v podmienkach/reklame to,ze vsetka canon technika zakupena u nich je servisovana vo viedni takze uz len to ma prinutilo nakupit vsetko u nich

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“