nacvakávací zadní víčko pro PK skla - kde koupit?

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
juhele
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

nacvakávací zadní víčko pro PK skla - kde koupit?

Příspěvek od juhele » 11 srp 2011, 09:57

čauky,
před nějakou dobou mi dorazil rybouš Samyang 8mm. Sklo je celkově hoodně fajn, ale jedna věci mi vadí - ta origo zadní krytka je moc volná a často padá.

Takže zvažuju, že bych mohl buď tam lípnout kousek izolepy, nebo něčeho podobného, aby to lépe drželo anebo sehnat jinou.

Ona tam totiž perfektně sedí ta úplně obyč nacvakávací krytka ze seťáku 18-55, ale tu zase obvykle používám při měnění skel a radši bych měl na rybě jinou.

Ebay nabízí krytek tuny, ale pro PK jsou to zjevně všechny ty otočné bajonetové, kde bych mohl mít stejný problém. Tu obyč nacvakávací jsem tam nenašel, ale třeba není vedená jako "pentax", tak jsem si říkal, zda byste někdo o něčem nevěděl.

dík :mrgreen:


PS: ještě prubnu, jak na rybu pasuje krytka z mého Tamrona, třeba maj Korejci jen blbou krytku a ta z ebaye by to pořešila.
tělíčka: Pentax K-70, K-x, v kapse Nikon Coolpix P300 :-)
sklíčka: Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro C, Pentax 18-55 DA L, Samyang 8 mm Fisheye

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
nijel
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nacvakávací zadní víčko pro PK skla - kde koupit?

Příspěvek od nijel » 15 srp 2011, 20:51

Jestli myslíš takovou tu gumovou (nebo co to je za materiál), tak jednu bych měl mít navíc. Naopak ty s bajonetem mi přijdou lepší :-).
Moje weby: fotky, blog, free software projekty, překládání přes web

Výbava: Pentax KP, DA 15 Limited, DA 21 Limited, DA 35 Limited, FA 50, DA 70 Limited, D-FA 100 Macro, M 150

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“