Fototechnika z východu - alibaba.com

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
simir.zn
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Znojmo

Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od simir.zn » 24 úno 2011, 09:31

Zdravím pánové,
chci vás požádat o názor/zkušenosti s koupí fototechniky v zemích jako je Čína (Honkong), Malaysie atd. Zajímá mě především, s čím počítat jako negativum…
- předpokládám problém se zárukou – bude mít alespoň roční mezinárodní záruku?
- bude mít třeba K-5 české menu?
- budu muset zaplatit DPH 20% + nějaké clo, které bude patrně taky kolem 10+20%?
- riziko spojené s platbou předem a dlouhou cestou z dané země (nebezpečí při přepravě)
Řeším to z toho důvodu, že mě kamarád nabádá ke koupi K-5 právě tam. Chce si ji také kupovat a prý se tam dají získat zajímavé ceny. Jeho kámoš odtud bere docela často různé Digi satelity, foťáky (levné kompakty) atd. Dostane se fakt na zajímavé ceny. Je to zprostředkované přes alibaba.com.

Kupovali jste někdo tělo, nebo skla z tohoto konce světa?

Díky za rady a postřehy
Fuji X-T3 silver, Fuji 10-24/4, Fuji 23/1.4, Fuji 50-140/2.8, SMC M 50/F1.4, SMC M 100/2.8, Godox TT685+X1T, Manfrotto 190xprob
Fuji X30 silver

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
nijel
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od nijel » 24 úno 2011, 10:37

- záruka je většinou problém, dost často je mezinárodní záruka za příplatek
- české menu tam bude, firmware je pro celý svět stejný
- clo a DPH budeš platit, do konce března obojí za věci na 150 EUR, od 1.4. DPH z věcí nad 22 EUR, clo nad 150 EUR

Jinak u dražších věcí jako objektivy nebo foťák, je vždycky na zvážení jestli je lepší si to osobně vyzkoušet při převzetí nebo něco ušetřit a pak mít případné problémy s reklamací.
Moje weby: fotky, blog, free software projekty, překládání přes web

Výbava: Pentax KP, DA 15 Limited, DA 21 Limited, DA 35 Limited, FA 50, DA 70 Limited, D-FA 100 Macro, M 150

Uživatelský avatar
simir.zn
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Znojmo

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od simir.zn » 24 úno 2011, 10:54

Díky, s tím fw. jsem si to taky myslel, ale nebyl jsem si jistý. Záruku bych si určitě raději připlatil. Já osobně jsem v tomhle hodně opatrný, proto zjišťuju okolnosti takové koupě. Já jsem rozhodnutý koupit K5 tady, čekám až budou vyřešeny problémy s nečistotami a jdu do ní. Ale včera mě kamarád s nadšením přesvědčoval, jak to bude super vzít tam... cena samozřejmě rozhodne, ale muselo by to celé vyjít tak na 18.000,- Kč, abych to vzal venku. No a prý by to mohlo vyjít... Já jsem spíš v tomhle skeptik, co posledních pár let koupím jako nové, to reklamuju :x Myslím to vážně, takových 50% koupených věcí skončí časem na reklamaci (domácí spotřebiče, mobily, elektronika, fototechnika, notebooky atd.)
Fuji X-T3 silver, Fuji 10-24/4, Fuji 23/1.4, Fuji 50-140/2.8, SMC M 50/F1.4, SMC M 100/2.8, Godox TT685+X1T, Manfrotto 190xprob
Fuji X30 silver

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od aCIDfire » 27 úno 2011, 10:45

No já mám s nákupy ze zahraničí docela bohaté a pozitivní zkušenosti,ale asi dost záleží na tom,co kupuješ.
Já bych třeba tělo foťáku nikdy v zahraničí nekoupil, to by musel být rozdíl v ceně 30-40% i s clem a daní, což nebude.
Navíc je to nejchoulostivější část fototechniky, kde se může vždycky něco i malého pokazit (mě třeba kolečko na změnu clony na K10D). Z HongKongu mám zatím dobré zkušenosti,ale kupoval jsem tam jen Hyoa HD filtry a různý drobnosti, 1x objektiv přes 10tisíc od člověka z pentaxforums a všechno v pohodě. Teď ale na dálku reklamuju jeden levnější telefon v HongKongu co jsem koupil přes eBay, teď už napotřetí je to výměnou za jiný typ, ale platíš zpátky poštovný,..takže se ti ta koupě K-5tky může pěkně prodražit pokud se něco podělá a nebudeš to chtít nechat spravit u nás.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od elho_cid » 27 úno 2011, 12:21

Tak nezáruční oprava kolečka na clonu není drahá, na Canon jsem platil 400 a Pentax by snad neměl být o tolik dražší.
I tělo by se snad dalo v zahraničí koupit, ale pak určitě chtít vyplněný mezinárodní záručák.

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od yoli » 27 úno 2011, 12:29

Presne tak, ide o to, že ak nastane situácia nejakej poruchy, či kývneš rukov a tie peniaze oželieš, alebo zaplatíš servis z vlastného vrecka, alebo či kupuješ z posledných peňazí a chceš mať záručnú dobu, ako tak rýchly servis, proste garanciu, istotu pri následnom predaji, ale za cenu navýšenú o dph a maržu. Ak aj by sa jednalo o seriózneho ázijského obchodníka, tak poštovné pri reklamačke si platíš a pokiaľ budeš šetriť na poštovnom, počítaj, že aj obchodník a časovo len doprava tam a späť môže narásť na 4 a viac mesiacov + čas reklamacie (ja som čakal za redukciou Pentacon Six -> K viac, ako tri mesiace, len kúpa). Neviem, ako je to po novom, ak by mal niekto známeho na colnej správe, rád by som uvítal info, ohľadom dovozu, jak z číny, východu, tak z usa, myslím od akej sumy sa začína colné konanie.

Uživatelský avatar
simir.zn
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Znojmo

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od simir.zn » 27 úno 2011, 16:33

yoli píše:Neviem, ako je to po novom, ak by mal niekto známeho na colnej správe, rád by som uvítal info, ohľadom dovozu, jak z číny, východu, tak z usa, myslím od akej sumy sa začína colné konanie.
Ohledně těch částek CLO/DPH to psal výše Nijel:
- clo a DPH budeš platit, do konce března obojí za věci na 150 EUR, od 1.4. DPH z věcí nad 22 EUR, clo nad 150 EUR

S tím dlouhým termínem na vyřízení příadné reklamace na druhé straně světa je to fakt nepříjemné, toho bych se rád vyvaroval. Řešil jsem reklamaci ve Francii v Pixmanii a celkem to tvralo 6 týdnů, než se vrátil zpět. Někam do Číny by to asi bylo jak delší, tak i podstatně dražší.
Kamarád to celé v současnosti řeší, zjišťuje okolnosti a podmínky koupě přes alibaba.com.Tak pak dám vědět, jak to celé dopadne
Fuji X-T3 silver, Fuji 10-24/4, Fuji 23/1.4, Fuji 50-140/2.8, SMC M 50/F1.4, SMC M 100/2.8, Godox TT685+X1T, Manfrotto 190xprob
Fuji X30 silver

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od yoli » 27 úno 2011, 17:11

....Ohledně těch částek CLO/DPH to psal výše Nijel:
- clo a DPH budeš platit, do konce března obojí za věci na 150 EUR, od 1.4. DPH z věcí nad 22 EUR, clo nad 150 EUR....

....a na Slovensku?

Uživatelský avatar
nijel
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od nijel » 27 úno 2011, 18:03

Limity vycházejí z EU, takže je jenom otázka od kdy platí i na Slovensku (v ČR to původně mělo být od 1.1. ale poslanci nestihli projednat změnu zákona).
Moje weby: fotky, blog, free software projekty, překládání přes web

Výbava: Pentax KP, DA 15 Limited, DA 21 Limited, DA 35 Limited, FA 50, DA 70 Limited, D-FA 100 Macro, M 150

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od yoli » 27 úno 2011, 18:09

Volal som známemu, niekedy s tým robil, tak mi to zistí, ako je to z dovozom, z východu a ako zpoza mláky...

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od yoli » 27 úno 2011, 19:15

Je to tak všetko pri vstupe do EÚ dph od 22€ a od 150€ aj clo....takže som mal zatiaľ šťastie pri veciach z ázie...som zvedavý na K7 grip za 40,99€ (13.02.2011dealextreme.com), ktorý by mal v najbližších týždňoch doraziť...

Uživatelský avatar
aes
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 582
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blava - DNV

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od aes » 28 úno 2011, 11:37

Inak nasiel som na tej stranke veci, ktore sa predavaju aj na dealextreme.com, kde su o dost lacnejsie.Uplne ta ista vec, uplne ta ista znacka, rozmeny, atd..a stoji o 40% menej ako na alibaba.com. Mozno som len narazil na nejaky zvlastny pripad, ale obecne nejako naozaj lacne mi to tam nepride.
K10D + 18-55/3.5-5.6, Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 28-75/F2.8, PX 55-300 4-5.6
http://picasaweb.google.sk/aesace ,
http://albums.photoonweb.com/aes/

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od yoli » 28 úno 2011, 15:09

Nechápem. O akej stránke píšeš?

Uživatelský avatar
simir.zn
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Znojmo

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od simir.zn » 28 úno 2011, 18:49

aes píše:Inak nasiel som na tej stranke veci, ktore sa predavaju aj na dealextreme.com, kde su o dost lacnejsie.Uplne ta ista vec, uplne ta ista znacka, rozmeny, atd..a stoji o 40% menej ako na alibaba.com. Mozno som len narazil na nejaky zvlastny pripad, ale obecne nejako naozaj lacne mi to tam nepride.
Jenže na dealextreme.com jsou spíš k sehnání drobnosti a příslušenství k focení, než seriózní nabídka digi těla, nebo skla. Zatímco alibaba.com nabízí vše. To jen tak k upřesnění této diskuze :wink:
Čím déle otálím s nákupem K-5 patrně i v setu s 18-135, tak začínám pochybovat o vhodnosti rozhodnutí, vyměnit spolehlivou K20D za K-5. Začalo to vyčkáváním na vyřešení dodávek s nečistotami na čipu a nyní zas mohutně diskutované chyby s ostřením v nedostatečném světle. K čemu mi je nové tělo za 30tKč s výborným výstupem při nízkém osvětlení, když v něm neumí zaostřit :shock: I to je jeden z důvodů, proč jsem ho chtěl, moci fotit při nízkém světle bez zašumělých fotek... ale to jen taková off topic úvaha :idea: Testy DA 18-135 jsou taky zatím vzácností a výsledky jsou jak na houpačce.
Fuji X-T3 silver, Fuji 10-24/4, Fuji 23/1.4, Fuji 50-140/2.8, SMC M 50/F1.4, SMC M 100/2.8, Godox TT685+X1T, Manfrotto 190xprob
Fuji X30 silver

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fototechnika z východu - alibaba.com

Příspěvek od yoli » 09 bře 2011, 19:00

yoli píše:Je to tak všetko pri vstupe do EÚ dph od 22€ a od 150€ aj clo....takže som mal zatiaľ šťastie pri veciach z ázie...som zvedavý na K7 grip za 40,99€ (13.02.2011dealextreme.com), ktorý by mal v najbližších týždňoch doraziť...
Dnes dorazil priamo domov. Nevidno ani znak po colnom, alebo inom otvorení.....šťastie, náhoda? :) z USA som nemal nikdy šťastie.

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“