Jaký "filmový" Pentax

Vše o klasice

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: Jaký "filmový" Pentax

Příspěvek od Čtvrtek » 25 črc 2020, 10:56

Ten pastorek se blbě shání, bral jsem 2-3 roky nazpět z Německa, poslední dva kousky co měli.
U MZ-5N byla výměna nutnáa u MZ-3 jsem měnil jen preventivně.
Kompletní řada MZ je opatřena tímhle ,,KURVÍTKEM" :)
Při dnešních cenách ,,jeté" techniky na eBay, bych pastorek neřešil a za jeho cenu koupil jiný foťák.
STŘÍBRU ZDAR

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký "filmový" Pentax

Příspěvek od kordoz » 06 črc 2021, 08:48

Doma mam funkcne tela Pentax PZ-1p kupeny novy v USA v roku 1999 a Pentax MZ-6 s batterygripom , kupeny novy v roku 2002 v Nemecku.

S PZ-1p som odfotil aj dvojicky, este som to stihol pred ich padom. Fotak funguje spolahlivo doteraz, je to vynikajuci stroj a bol som velmi prekvapeny ze dokazal zmerat expoziciu aj so zalozenym prechodakom, pamatam si ze s tym mali ostatni fotografi velky problem. MZ-6 bol fotak kupeny pre manzelku a museli sme dokupit battery grip na tuzkove baterky, pretoze povodne LION baterky do MZ-6 boli velmi drahe.

Pentax 67 mi kupil kamarat v USA pouzity tusim v roku 2006 a funguje dodnes bez jedineho problemu a je to podla mna najlepsi Pentax fotoaparat celkovo. Dnes by som sa uz s kinofilmom vobec nebabral, 55x70mm velke filmove policko, to je masaker, co sa s tym da robit. Samozrejme 67cka nieje na street foto, ale na krajinu a architekturu.
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Odpovědět

Zpět na „Pentax Kinofilm, Středoformát“