Fotoaparát na kole

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotoaparát na kole

Příspěvek od duves » 01 srp 2012, 19:55

Batoh na chrbte je nepohodlny, mne sa na fotenie neosvedčil. Nosil som Pentax x bag, potom som vymyšlal ako zabraniť jeho pretačaniu na moje brucho. No a po prvej sezone som to zmenil.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotoaparát na kole

Příspěvek od slavek » 01 srp 2012, 20:29

Nepohodlné nevím - mě to osobně zas přišlo OK, ale ta zátěž je znát to jo! Vůbec když je v batohu ta těžká třístovka a stativ připnutý. Navíc jediné co na neasfaltové cesty mám, je moje teď už "starší" kolo na sjezdy - takže jiná, kratší geometrie rámu a opravdu široké pneu - nevhodné na delší trasy a makačka i bez zátěže navíc :-) Ale tu cestu si ulehčuji právě focením. Sundám batoh, vyndám foťák a např. hodinku a někdy i více jak dvě hodiny na některém místě pobíhám a cvakám...prostě relax :-)
Naposledy upravil(a) slavek dne 02 srp 2012, 11:22, celkem upraveno 1 x.
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...


Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Fotoaparát na kole

Příspěvek od k.e.n » 02 srp 2012, 07:14

Tak jestli, Honzo, pojedeš vyloženě expedičně (na těžko), tak můžeš mít foťáky kdekoliv v brašnách v brašnách a nemusíš snad ani nic (do)kupovat (tedy pokud skombinuješ, to co máš doma) a jakémukoliv báglu na zádech bych se zdaleka vyhnul. Předpokládám, že to bude poklidné tempíčko, kde nějaká půlhodinová zastávka na focení nikoho nezabije (spíš naopak).

Něco jiného je rajd s kámoši drsným terénem, kde cokoliv přidělané na kole je na obtíž a hrozí tomu rychlý zánik. :D Na takovou záležitost odmontuju grip, nandám lívanec bez krytky a mám to v pohotovosti na bederáku jen v malé fotobrašničce.
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
honza.brno
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Re: Fotoaparát na kole

Příspěvek od honza.brno » 02 srp 2012, 18:20

Ono to tak nějak je. Když pojedu na celodenní výlet s cílem ujet co co nejvíce kilometrů tak si fotoaparát brát nebudu, možná jen nějaký kompakt.
Když jdu na celodenní výlet pěšky, tak za den ujdu cca 15 km a všechno táhnu na zádech. Někdy to váží docela dost. Kdybych si to ale vzal na kolo, tak bych ujel třeba jen o něco víc, ale všechno by vezlo kolo.
Pentax ME Super
Pentax Spotmatic 1000
Pentax 645N
Pentax MZ6

Lubakv
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 22 čer 2012, 06:47

Re: Fotoaparát na kole

Příspěvek od Lubakv » 03 srp 2012, 06:41

Vidím že vybavení tedy fototechniku máš tedy pořádnou a proto tady napíšu jen pár mých postřehů.Které by se asi víc hodily pro začátečníka nebo nováčka.Ale snad to malinko pomůže i tobě.

Fotobatoh určitě moc dobrá věc sám vlastním Lowepro primus AW
Je to výborný fotobatoh má dva oddělené prostory.Na věci a na fototechniku pohodlně se nosí, uchycení stativu, pláštěnka (nejde nasadit když je na batohu připnutý stativ) součástí batohu přístup pro fotoaparát z boku (přetočením batohu je tam kapsa na zip kterou se dostaneš k foťáku + dvě pozice na paměťové karty. Na jednodenní cestování bez plánovaného přespání venku plně dostačující oblečení i potrava se tam vejdou.

Case Logic SLRC201 mám na krátkou fotoprocházku nebo někam do davu abych měl svou techniku pořád pod kontrolou.Dá se i na to kolo a běžky (jen jsem si k tomu udělal ještě jeden pásek na zapnutí kolem pasu, při bočním náklonu se brašna dostávala dost daleko od trupu .Takhle sedí a ani se nehne ) je to asi to nejmenší kam se fotoaparát vejde.Když mám na těle 35/2.4 tak se mi ještě 50/1,4 vejde do spod brašny.Jinak se tam vejde s 50-200wr.

Potom již zmiňovaný Topeak Tour Guide Handle Bar
Tuto brašnu používám snad nejvíc pobere Tělo s nasazenou 50-200wr a 50/1,4 a 35/2.4 se mi vejdou také.Jak jsem již psal je to velmi kvalitní výrobek.

Apak že to koupí fotoaparátu vše končí (myslim tím čtení recenzí,vybírání vhodného příslušenstvý ) opak je pravdou teprve teď vše začíná)

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“