K20 - pár úvah před koupí

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od elho_cid » 05 srp 2011, 18:01

Dana Langrova píše:Já svatby fotím a za tu práci se nestydím :D

http://www.youtube.com/watch?v=yAyAYQMX ... dded#at=11

Nejsem žádný profesionál....spíše ji fotím známým , vlastně za nic....to je asi ta chyba , proč potom nemám na pořádnou zrcadlovku!!!.... :(
Můj táta nafotil hodně svateb s obyčejnou Praktikou na kinofilm....a jaké to byly hezké fotky...
Ale vím, že technika jde dopředu...moc vám děkuji za komentáře...počkám a budu šetřit dál...


http://danalangrova.blogspot.com/
http://dana66.phorum.cz/
Určitě se nemáš za co stydět, tohle je na úrovni toho, co odevzdávají placení profesionálové. S touhle úrovní určitě máš dobrou představu, co bys potřebovala zlepšit ve svém vybavení.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od spachal » 06 srp 2011, 11:59

Prechodem z K100D na K20D jsem si prosel i ja, zmena je to velka, jak rychlost (i ostreni), tak treba kvalita hledacku, to je opravdu hodne znat. Pokud je cena K20D 9kKc a vis, od koho to kupujes, tak to s cistym svedomim doporucim, pokud zbydou nejake penize navic, bud nejake lepsi sklo (treba i manualnimi Samyangy se da svatba odfotit, pokud je kvalitni hledacek, a navic Te financne nezruinuji), nebo lepsi blesk, napr. Metz-48 by mohl byt takovy dobry zaklad a nezadluzi Te na rok dopredu :] ..

OT: no a co se tyce toho "niceni cen" .. Sam mam odfocenou jen jednu svatbu, navic jako druhy fotograf, takze tezko muzu srovnavat. Svatebcanum se pak fotky libily vice, nez "od profika", snazil jsem se o atypicke uhly, hodne pracovat s hloubkou ostrosti ap. Ja osobne bych to klidne na Tvem miste fotil zdarma, udelal si nejake portfolio a pak uz si klidne neco za foceni rekl (pokud to bude mimo pribuzenstvo a nejblizsi kamarady). Profici se musi proste smirit s tim, ze na tohle nikdo nema monopol a pokud chteji zaplatit, musi poskytnout opravdu spickovy vykon, ne jen nejake prumerne nasekani x-set sice dokumentacnich, ale nezajimavych fotek, coz zvladne bez problemu i nadseny amater ..
Srovnani s prodejem zbozi zdarma je trochu mimo moje chapani, ale priklad s obkladacem je fajn, i kdyz ja bych se klidne smiril i s tim, ze si ty dlazdicky nalepim pak sam, pac fotim ciste pro radost :]
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
Dana Langrova
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pustá Polom Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od Dana Langrova » 06 srp 2011, 12:24

Paní , která Pentax K20 prodává se mi už neozvala :(
Je to škoda, možná bych se ještě nechala zviklat....
chtěla jsem si jen 20 "ošahat"...podívat se, jestli je vše v pořádku...
No nevadí, probrala jsem to s manželem a protože je opravdu tolerantní a hodný...řekl mi, zkus ještě něco došetřit.. a hlavně ,.poslechni konečně ty zkušené fotografy a nefoť ty svatby zadarmo !!!:D
Zbytek vezmeme z rodinného rozpočtu....
musím říct, že když to tak vše sleduji, pomalu jsem se do zrcadlovky Pentax K5 zamilovala...kdyby to nebylo blbé, tak si ji dám na plochu :D
Porovnání s Canonem 50 vyšlo taky moc dobře...
http://iwtra.com/content/2011/07/dc4c0_ ... 2901_o.jpg
ta malá míra šumu je prostě perfektní...
takže zatím šetřím a uvidíme , jak to bude s cenou ...jestli se sníží...nemáte nějaké "zaručené" zprávy. :) ..klesne cena?
Pentax K5
PentaxK100super D
objektiv:setový 18-55
objektiv sigma 17-70...
nějaké starší sklíčka přes redukci M42

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od Lukas_Gal » 06 srp 2011, 18:03

No cena uz pomaly klesa momentalne je v SR za 1077 eur co je velmi slusna cena podla mna.

Beriem spat s tymi potravinami predsa to nie je sluzba uznavam :).

Co sa tyka vystupu od profikov tak s tym plne suhlasim, ale aj tak je problem, ludi co ocenia kvalitu je v CR a SR velmi malo. Ale na druhu stranu vsetci maju rovnake podmienky a je to len na nas sa presadit plakanie nicomu nepomoze,
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Uživatelský avatar
P@vel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jihlava

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od P@vel » 08 srp 2011, 20:19

Dana Langrova píše:ta malá míra šumu je prostě perfektní...takže zatím šetřím a uvidíme , jak to bude s cenou ...jestli se sníží...nemáte nějaké "zaručené" zprávy. ..klesne cena?

Po K-5 taky pošilhávám a její cena pomalu klesá- http://www.vkfoto.cz/pentax-k5-telo/ Vždyť před půl rokem stála nějakých 30 tisíc a když za další půlrok spadne o dalších 5, bude to fajn. Mám přes 2 roky k-m a ten šum od ISO 800 je absolutně nepoužitelný :cry:
Zatím jdou finance do objektivů(DA 40/2,8 Ltd,D FA 100 mm F 2,8 Macro), ty časem neztrácejí tolik na hodnotě a pak příjde na řadu tělo.












Citace spachal


Re: K20 - pár úvah před koupí
Pentax smc DA 40 mm F 2,8 Limited, Pentax smc D FA 100 mm F 2,8 Macro
Pentax smc DA* 60-250 mm F 4,0 (IF) SDM, Sigma 17-70 mm F 2,8-4 DC
Metz 48 AF 1, stativ Benro-C 268+kulová hlava,monopod Benro MC-63

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 09 srp 2011, 00:06

Nevím kam to napsat, tak to šupnu sem :D .... Začínám přemýšlet o koupi následovníka mé K200D, ale nemůžu se rozhodnout mezi K20 a K7. Fotím převážně auta, přírodu, krajinu prostě statické objekty a sem tam minimálně sport.
Zajímá mě,jak je to s tím šumem, ale i "obrazovou kvalitou" mezi K20 a K7, doufám že na tom jsou oba lépe než stávající K200D :D . Četl jsem dost komentářů ohledně šumu,ale co člověk to názor,jednou je lepší K20 a jednou zase K7 :( .... Rád bych věděl a poznal zkušenosti těch kteří měli tu možnost fotit s K20 tak s i K7...Ergonomicky mě do ruky sedla lepe K7 i na pohled se mě líbí víc ....Celkově by mě zajímalo jaké mají podle Vás tyto modely + a - . Děkuji moc za názory a zkušenosti ......
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od bigfoot » 09 srp 2011, 06:51

podla toho co pises ti staci k200. Ja osobne som K20 ani K7 nekupoval prave koli tomu, ze obrazova kvalita a sum sa velmi od mojej K10 nelisia. Ina vec su Kx Kr K5. Tam uz je rozdiel podstatny.
Na tvoju otazku by si si mohol odpovedat aj sam. Staci najst odpoved preco chces K200 menit.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od elho_cid » 09 srp 2011, 07:10

Obrazová kvalita je tak nějak vyrovnaná. K-7 má spoustu vylepšení jako je účinnější stabilizace, lepší AF, rychlejší snímání, VGA displej, tichý chod a rychlejší závěrku. Ale šum a DR zůstanou +- na stejné úrovni.

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od BenaCZ » 09 srp 2011, 09:09

Dana Langrova píše:Já svatby fotím a za tu práci se nestydím :D
Ja se ti Dano nedivim ze se za to nestydis. Tvoje portrety se mi moc libi ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 20 srp 2011, 10:40

Tak jsem si nakonec udělal velkou radost po dlouhých letel všeho odříkání :D a pořídíl K5 ....
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
robogogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 364
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od robogogo » 21 srp 2011, 19:33

Tak srdečná gratulácia, uži si tento stroj na 100%,len neviem či Ti budú stačiť Tvoje objektívy na to rozlíšenie...
K 30, Tamron 17-50/2,8 Pentax 55-300/4,5-5,8 Pentax 100/2,8 WR Pentax F 50/1,7 Tokina AF 70-210/4,5

Filovajana
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 22 úno 2011, 08:00

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od Filovajana » 22 srp 2011, 06:16

Já mám K200D a teď opravdu přemýšlím, jestli pořídit K5. Je to hodně peněz a tak si říkám, jestli mám vůbec dost znalostí se vypořádat s takovým dělem :-D. Ale mám našetřeno přes polovinu a čeká mě pár fotoakcí a jestli něco zbyde z výplaty, tak do toho asi jdu. Pročítám si pořád fora tady na serveru a ty chvály mě prostě asi nedají!

Uživatelský avatar
pzwak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od pzwak » 22 srp 2011, 14:05

No ja mam leta ist/DS a loni na podzim jsem si udelal radost K5. K200D bohuzel nemam moc ozkousenou (ma ji sice kolega, ale mel jsem ji v ruce jen nekolikrat), takze nemohu srovnavat, kolik Ti ta zmena prinese, ale pro me to byla docela velka zmena. Prestoze mi ist/DS dlouha leta naprosto dostacoval, ted ho pouzivam jen vyjimecne jako zalozni telo prave na svatbach, kde si nemohu dovolit prijit o zaber kvuli poruse techniky. Jinak klidne odpociva ve skrini :) Neni to jen o novejsich funkcich nebo videu atp., ktere prakticky nepouzivam, ale pro me osobne je velka pomoc pri foceni maly sum pro vysoke ISO, stabilizator, vetsi rozliseni a rychlost AF (SDM nemam na sklech a i tak je rychlost ostreni vyrazne lepsi). Dalsi prijemne a fungujici plus je cisteni cipu. Takze za sebe mohu rict, ze investice nelituju, a pokud fotis zabery, ktere jsou neopakovatelne, K200D Ti muze vzdy zustat jako zalozni telo.

Omlouvam se, ze jsem se rozepsal, ale nedalo mi to :D
Chinon CG5, MZ30, istDS, K5II, K1, pinhole, Pentax 17-28/3.5-5.6FE, Pentax 20/2.8, Pentax 16-45/4, Pentax 28-70/4, Tamron 90/2.5, Sigma 12-24/3.5-5.6, Sigma 70-200/2.8

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 22 srp 2011, 14:48

robogogo píše:Tak srdečná gratulácia, uži si tento stroj na 100%,len neviem či Ti budú stačiť Tvoje objektívy na to rozlíšenie...


Mam v planu 17-50mm F2.8 od Tamronu, 90ku Macro tez od Tamronu a "ultrasirokac" casem a to nevim od jaky,od koho .....
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Filovajana
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 22 úno 2011, 08:00

Re: K20 - pár úvah před koupí

Příspěvek od Filovajana » 24 srp 2011, 08:31

pzwak píše:No ja mam leta ist/DS a loni na podzim jsem si udelal radost K5. K200D bohuzel nemam moc ozkousenou (ma ji sice kolega, ale mel jsem ji v ruce jen nekolikrat), takze nemohu srovnavat, kolik Ti ta zmena prinese, ale pro me to byla docela velka zmena. Prestoze mi ist/DS dlouha leta naprosto dostacoval, ted ho pouzivam jen vyjimecne jako zalozni telo prave na svatbach, kde si nemohu dovolit prijit o zaber kvuli poruse techniky. Jinak klidne odpociva ve skrini :) Neni to jen o novejsich funkcich nebo videu atp., ktere prakticky nepouzivam, ale pro me osobne je velka pomoc pri foceni maly sum pro vysoke ISO, stabilizator, vetsi rozliseni a rychlost AF (SDM nemam na sklech a i tak je rychlost ostreni vyrazne lepsi). Dalsi prijemne a fungujici plus je cisteni cipu. Takze za sebe mohu rict, ze investice nelituju, a pokud fotis zabery, ktere jsou neopakovatelne, K200D Ti muze vzdy zustat jako zalozni telo.

Omlouvam se, ze jsem se rozepsal, ale nedalo mi to :D
No právě na svatbách je světlo v kostele, kaplích celkem OK, ale K200 při iso 800 už je hodně špatné. A 1600 nepoužitelné. A fotit s bleskem mi ještě moc nejde.
No začátkem září do toho asi jdu. Už tady mám přečtená fora o K5 i pozpátku a z 99% chvála.
Díky za tvůj příspěvěk.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“